Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik egyetemre kell jelentke...

Melyik egyetemre kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Még van pár évem az egyetemig, de már megvan a célom, amit nagyon szeretnék elérni: mentőtiszt szeretnék lenni. De nem tudom, hogy melyik egyetemre kell jelentkeznem, ahol állami támogatással (szóval nem fizetősen) tanulhatok. Szegeden a Tudományegyetemen van ilyen szak? Vagy Budapesten melyik a legjobb ilyen suli? És lenne még egy bónusz kérdésem: Ha már mentőtiszt lettem és pár évet lehúztam, akkor "átmehetek" (persze a megfelelő képzések elvégzésével) hivatásos vonulós tűzoltónak? Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 2. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mentősnek OKJ-s képzéseken lehet tanulni...
2012. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a mentőápoló, mentőtisztnek egyetemen kell tanulni. De azért köszönöm válaszod! :)
2012. jan. 2. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt láthatod, hogy hol vannak mentőtiszt képzések, mely sulikban:

[link]


A tűzoltóképzés pedig egy tanfolyam. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2012. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még valami. Itt [link] ami írtam


Beírod a szaknévhez, hogy mentőtiszt és akkor előjön egy csomó

"ápolás és betegellátás-mentőtiszt szakirány" megnevezésű képzés.


Mellette fogod látni, hogy mely főiskolán van ilyen.

2012. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) A tűzoltó dolgot meg úgy értettem, hogy elsőnek mentőtiszt, aztán tanfolyamot elvégzek és utána csak simán tűzoltó leszek. Lehet, hogy kicsit rosszul fogalmaztam meg, hogy "átmennék" de úgy gondoltam, hogy szakmát váltok.
2012. jan. 2. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!