Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire lennél képes?

Mire lennél képes?

Figyelt kérdés

Ha visszakerülnél az időben (pl. őskor), mit tudnál feltalálni?

(Pl: kerék, emelő, villamosság, atomreaktor, stb...)


Olyasmire gondolok, amit nulláról elő tudnál állítani (alapanyag megszerzésétől a késztermékig)



2011. dec. 25. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Tűz (bár azt inkább felfedezni kell), emelő, kerék, papír, íj, dárda, kard, kapa, szerszámok (nem ütvefúró, hanem egyszerűek), íróeszköz, edények.
2011. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is ilyesmikre gondoltam, de:


A tüzet azért nem olyan egyszerű meggyújtani, ha nincs nálunk gyufa vagy öngyujtó.


Kardhoz, kapához, fémeszközökhöz ugye valahonnan vasércet kell szerezni (felismerni, megtalálni) és utána ha már van tüzünk, megmunkálni.


Papírhoz is ismerni kell az előállítási folyamatot, arányokat...

2011. dec. 25. 14:50
 3/9 haggyámán ***** válasza:
100%
Hát, lehet, hogy éhen halnék, de elméletben meg tudnék tervezni egy hétszegmensű kijelzőt. :D
2011. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:D

Hát ez az!

Az ember amikor belegondol, hogy mi lenne ha, akkor jön rá, hogy nem is olyan egyszerű feltalálni mondjuk a kereket...

Mert persze, tudjuk mi az a kerék, de a kivitelezés már más tészta!

2011. dec. 25. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én szerintem semmit. Ha rajtam múlik maradunk a kőkorszakban. De én nő vagyok. Van mentségem. :-D


Bár lehet, hogy néhány állatot tudnék háziasítani. Feltalálom a kutyát. Az jó?

2011. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát az nem mentség, hogy nő vagy, hiszen rengeteg női tudós volt az elmúlt időszakban.


A kutyát hogy találod fel, ha csak farkasok vannak a világon, itt a kőkorszakban? :D

háziasítás, viszont jó! Az még nekem is menne talán! :D

2011. dec. 28. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát úgy találom föl a kutyát, hogy háziasítom a farkast! :-)


Tudom, hogy a női mivoltom nem mentség, de ezt azóta ellövöm, amióta úgy kaptam négyest a fizika vizsgán egyetemen, hogy ezt az elején közöltem a tanárral. Mondjuk amúgy is jó fej volt. De biztos ami biztos, szeretek tiszta lapokkal játszani. :-D


26/n

2011. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor te feltalálhatod a szempillarebegtetést is! :)
2011. dec. 28. 16:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen. Mondjuk nem tudom ott hasznát venném-e.


De biztos FELTALÁLNÁM MAGAMAT! :-)


Haha.


Na jó, nem "emelem" tovább a színvonalat.


Üdv,

2011. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!