Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudsz mesélni egy megtörtént...

Tudsz mesélni egy megtörtént eseményt öregek otthonával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem nincs olyan ismerősöm aki öregek otthonában élne vagy dolgozna, de etika vagy etetika(ki hogy ismeri) órára szükségem van egy valós történetre. Pl: olyan jól bántak ott a nagypapámmal, hogy még a .... vagy egy rosszindulatú ápoló esete vagy nem tudom. Jó lenne ha legalább egy városnevet is írnátok. Tudom, elég gáz a kérdés, de a hülye tanárom...
2011. dec. 18. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
En 4evig dolgoztam Bajan,Bacs-Kiskun Megye/ idösek otthonaban ahol 3-om reszleg volt. A fekvöbeteg,jarobetegek,demensek. Rengeteget tudok meselni. Imadtam az idösekkel foglalkozni.
2011. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elözö vagyok.Meselek neked a Dementia reszlegen törtent munkamrol. Hogy tud a Dementia egy olyan idöskori megbetegedes aminek hatasara pl:2eves szinten vannak az idösek. Neveket nem emlitek de vannak kedves törtenetek.

Napi munkaim köze tartoztak a sebek,fekelyek,dekobituszok,bör apolasok.Egyik napon egy kedves betegem böret kezeltem mert nagyon szaraz volt es kipirosodott.A többi kisöreg latva ezt megkert hogy öket is kezeljem le bar igaz nekik rendbe volt a börük. Mint emlitettem 2eves szinten gondolkodnak es viselkednek. Igy sorba alltak elöttem es börapoloval le kellett kezelnem mindenkit.Ezt azert irom le mert a beteseg egyik viselkedesi formaja es erdekesnek tartom.A lenyeg ha ilyen emberekel foglalkozunk fontos mindenkivel egyforman törödni.Ereztetni hogy szeretjük öket!!!

2011. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hülye a tanárod, ez is csak egy feladat a sok közül.


Egy magántulajdonban lévő idősek otthonában van tulajdonrészem, édesanyám a vezető, a hugom alkalmazott, én karbantartani járok ezt-azt. Elég sokmindent megtapasztaltunk az elmúlt 5-6 évben, attól függ milyen történet érdekelne. Van olyan néni aki járásra képtelenül került hozzánk, pár hete már hozzávágta a szobatársához a járókeretet és elindult anélkül, de van olyan is akivel bármit próbálhatsz tenni, az időskori leépülés ellen nincs megoldás.


Nálunk volt olyan nővér, aki kölcsönkért, illetve pénzt fogadott el az idősektől. Ezt nem toleráljuk, úgyhogy megszűnt közös megegyezéssel a munkaviszonya. Az más ha a néni/bácsi ajándékot ad, pl. minden nővér (20 fős az otthon, szóval nincsenek sokan) kap egy negyedkilós Omniát valakitől, de 20-30 ezreket kölcsönkérni nem szabad az ellátottaktól.

2011. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm a gyors válaszokat, és igen, ilyesmi történetekre vagyok kíváncsi. Köszönöm megmentettetek egy egyestől:)
2011. dec. 18. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!