Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek gonoszak?

Az emberek gonoszak?

Figyelt kérdés
Alapvetően tenyleg mindenki gonosz, és érdekember?

2011. dec. 15. 11:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

12:12


a szerelmen kívül létezik még olyan, ahol a saját érdekeidet háttérbe szorítod, hogy másé érvényesülhessenek. vagy legalábbis én elég gyakran teszem ezt, csak nem szerelmemmel (ilyen nincs is és nem is volt még nagyon), hanem a szüleimmel és a testvéreimmel, tehát a családommal. értük bármit megtennék, hiába nem vagyok az a nagyon hűdejó ember

2011. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

12:12 vagyok

Azt azért nem írtam oda, mert úgy gondoltam az minden embernél alap.

2011. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

tehát a "mozgató erő" ugyanúgy a szeretet

de felteszem a kérdést, ha mondjuk, neadisten apukád sorozat gyilkos lenne, akkor sem adnád őt föl?

ha nem adod föl gonosz vagy másokhoz és érdekember apukád felé, ha feladod gonosz leszel apukádnak és ha a családtagjaid másképp gondolkodnak, mint te akkor az számukra is, de a lelkiismereted érdekében cselekedtél, és más, még meg nem ölt emberek javára, nem?

szóval nehéz eldönteni, hogy ki a gonosz és érdekember

tulajdonképpen mindenki az és senki sem, mert ez csak is egymástól és tőlünk függ

2011. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez egyesek számára sokkoló válasz lehet.

Abban az esetben, ha apám sorozatgyilkos lenne, a kapcsolatunktól függene. Ahogy írtad a mozgató erő a szeretet. Ha apám nem szeret és én se őt akkor eltekintek a családi köteléktől és feldobom. Ha szeret, én is őt, akkor nem érdekel kit nyír ki, úgy se ismerem őket. (tudom, hogy 0%-os lesz majd a válaszom, de nem számít)

2011. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
persze, lehet ilyeneken filózni, de azért az élet nem ennyire egyszerű. nem fekete-fehér, h ez most JÓ, ez meg ROSSZ... ki tudja, h mi a helyes döntés? azt mondják, úgy élsz jó emberként, h ha azt teszed, amit szeretnél, azzal viszont nem nyirbálod meg mások érdekeit, másoknak nem teszel keresztbe. de mi van, ha a kettő üti egymást? nehéz kérdések ezek és szerintem nincsenek is rá egyértelmű válaszok...
2011. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ma 21:42

bocsánat, én hoztam fel túl szélsőséges példát

de túl bonyolult vita lenne ez, ahol senkinek és mindenkinek igaza lenne

majd ha nem ítélkezik senki, akkor él majd az igazi, önzetlen szeretet

ami lehetetlen nekünk hitetlen embereknek

a gyakorlatban pedig mindenki önző és gonosz

2011. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!