Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan lehetséges, hogy a...

Olyan lehetséges, hogy a fiúkat szeretem és a barátnőmbe vagyok szerelmes?

Figyelt kérdés
Nem vonzódom hozzá testileg. Meg nem tudnám csókolni vagy ilyesmi. Sőt még ölelni is ritkán ölelem meg, de még is mindenkinél jobban szeretem. Volt barátom és egyszerűen nem tudtam szeretni mert jobban szerettem a barátnőmet. Tudom elég furcsa, de valaki szoljon hozzá értelmeset. 18/L
2011. nov. 24. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem annyira furcsa, csak keveset beszélnek róla. A köznapi szerelem-fogalomban valójában több dolog van egyszerre, többek között az intenzív érzelem és a testi vonzalom is. Azonban ezek egymástól függetlenül is jelen lehetnek, a szex nem feltétlenül része a (hagyományos értelemben vett) szerelemhez hasonló intenzív érzésnek: ilyen lehet pl. egy rajongásig szeretett tanár iránti érzelem (függetlenül attól, hogy azonos vagy ellenkező nemű-e a tanár!), vagy akár óvodások, kisiskolások egymás közötti "szerelme". Szerencsés vagy, hogy már ismered ezt az intenzív érzést. A volt barátodat valószínűleg a szeretett barátnőd nélkül sem szeretted volna, csak nem találtál rá "logikusabb" magyarázatot, mint hogy a barátnődet jobban szereted. Kívánom, hogy megismerj egy olyan embert, akit testileg és lelkileg is igazán tudsz szeretni. Keress, kutass, de azért nyugi: bőven van időd még!! Itt pedig olvashatsz a szerelem típusairól: [link]

(egy pszichológus nagymama)

2011. nov. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!