Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek hány éves korig visszam...

Nektek hány éves korig visszamenőleg vannak emlékeitek?

Figyelt kérdés
Van igazságalapja annak hogy 3 éves kor utántól lehetnek csak emlékeink? Nekem a legrégebbi emlékem ugy 6 éves koromból van!
2011. nov. 21. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én az óvodás koromra jól emlékszem, arra is, hogy soha nem tudtam aludni az oviban és mindig sírtam, amikor aludni kellett, emlékszem arra is, hogy ha jó idő volt néha az udvaron aludtunk agy nagy fa alatt. Arra is emlékszem, hogy már akkor is nagyon jól tudtam rajzolni, emlékszem egy barna mackós rajzomra, nagy hosszú kabátot rajzoltam neki rengeteg gombbal. Meg emlékszem egy rajzra, amin nagy összevisszaság volt, ezért az óvónéni nagyon megdorgált, mert azt mondta tudok ennél jobbat is. Még az előtér szagára is emlékszem, amit nem szerettem, mert ott keveredett a konyhából jövő szag mindenfélével. Van nagyon halvány emlékem arról is, amikor még járókás voltam és jött be a dédimama és felakasztotta a kabátját egy szögre. Most 35 éves vagyok :-)
2011. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3-4, inkább 4.
2011. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Antimod ***** válasza:

Gyerekkoromban emlékeztem a születésem előtti állapotra is (kellemes csend, meleg, "lebegés-szerű" elmények), majd később arra, hogy az utcán tolnak ilyen ülős babakocsiban.

Ma már csak arra emlékszem, hogy akkor mire emlékeztem - úgyszólván áttételesen.

A ma is felidézhető emlékeim kb. 4 éves koromra nyúlnak vissza (bárányhimlő :D).

2011. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem vannak emlékeim 3 éves korom előttről. Na nem sok: egy álom, amit sokszor álmodtam, egy töredék, amikor beteg voltam és kamillatea fölött gőzöltem a fejem anyával, meg egy, amikor apa beteg volt és vittünk neki kompótot, emlékszem itt az maradt meg főleg, hogy hogy lehet az, hogy apa beteg, amikor ő egy apa :D

Ja meg az akkori lakásról is van némi emlékem, de csak annyi, hogy hatalmas szobánk volt (legalábbis akkor hatalmasnak láttam), illetve az álmomban a szoba előtti folyosón vagyok, de nem tudom, az mennyire pontos. A többi helyiségről nincs emlékem.

Ja, meg egyszer volt egy olyan, amikor elvittek magukkal anyáék barátai, vagy anyáék vittek oda, azt nem tudom, csak hogy volt egy hatalmas labdájuk meg csigalépcsőjük. Ennyi maradt meg :)

A lakásból, ahonnan az emlékek megaradtak, hároméves és három hónapos voltam, amikor elköltöztünk. Szóval végül is elképzelhető, hogy hároméves elmúltam, amikor ezek a dolgok történtek, csak nem valószínű, mert anyukám pl. többször megjelenik, de nem emlékszem rá nagy hassal, pedig közvetlen a húgom születése után költöztünk el onnan.

2011. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Már a bölcsődéből is vannak emlékeim. A legrosszabb, mikor a fenekemben megmérték a lázamat. :D
2011. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Legelső emlékképem az amikor a húgom született (2 és fél éves voltam akkor) és mentünk be megnézni a kórházba. De abból az időszakból még viszonylag kevés van, de arra a lakásra pontosan emlékszem, ahonnan 4 éves koromban költöztünk el meg a környékére is (játszótér, piac stb.), óvódából pedig már kifejezetten sok mindenre emlékszem.
2011. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bölcsiben nem ettem meg a céklafőzeléket, de a dadus belém akarta tömni. :D
2011. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem még rémlenek a járókás idők, meg h utáltam a pelenkázást. :D

Óvodából is jópár emlékem van.

2011. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Stella90 ***** válasza:
egykét dologra emlékszem 2 éves koromból...3-4 éves korból már több maradt meg...
2011. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sok sok meditálással azt is elértem,hogy az előző életemre is visszatudok emlékezni.
2011. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!