Miért van az, hogy minél többet tudok a világról annál reménytelenebb és ellenszenvesebb lesz?
Szerintem te alapjában véve visszahúzódó, kedves, nyugodt és ábrándos tekintetű arcodat tárod a világ elé.
Nagyot fognak nézni, amikor egy lefűrészelt csövűvel fellépsz a 6-os villamosra.
Igazatok van! Hogy miért akarják ezt a vezetők. Csak azért mert emberek gyarlók ahogy napter mondta, igaza van. Ez belénk van kódolva. Sok embernek megfordult már az agyában ,hogy miért ilyen rövid az emberi élet. A válasz erre annyi ,hogy nem az természet célja ,hogy egy "örök életű" önáltatos szellemileg fejlett lényt hozzon létre. A természet célja csupán a fajfenntartás. Ezért élünk ilyen rövid ideig. A fejlődés és a rend a logika és a szabályszerűség igénye nincs belénk kódolva. Ezért működik inlogikusan a társadalom. Amikor az ember tudatosan el kezdett gondolodni ,felfedezett egy új utat. Egy olyan utat melyen egy napon talán képes lesz haladni. Ez lesz az a fejlettségi szint amikor az ember fölül emelkedik a saját létén. Vagyis az alapvető fajfenntartáson túl egyéb közös célok is megjelennek. Ekkor leszünk képesek valódi gondolkodó lényekké válni és talán megszűnik köztünk a rivalizálás és és egyéb hátráltató tényezők. Rájöttem a másik kérdésre is. Arra ,hogy miért gondolkozunk primitíven. Az előbb leírtakkal függ össze. Ahogy mondtam, úgy gondolkodunk akárcsak a majmok. Ennek az alapját az utánzás képezi. Amikor egy probléma kerül elénk az ember azt úgy próbálja megoldani ,hogy a tapasztalati ismeretei között keres egy másik hasonló problémát és annak a "megoldását" próbálja alkalmazni a jelenlegi problémánál is. Vagy egy kicsit módosít a megoldáson. Ezzel a módszerrel lehetséges ,hogy megoldódik a probléma. Azonban vagy egy másik lehetőség is és ez alatt értem a fejlett gondolkodást. Eszerint az ember nem az előre megadott úton halad. Hanem azt elfelejti és a tiszta logikus ismeretei felhasználása alapján egy teljesen új utat, módszert hoz létre mellyel megoldja a feladatot. Azért használjuk többnyire az első lehetőséget, mert kevesebb energiával jár az alkalmazása. Nem veszi annyira igénybe az agyat. És ahogy mondtam az emberbe nincs belekódolva a szellemi fejlődés igénye. Az emberbe csak a fajfenntartás van kódolva és ennél fogva minden problémát a lehető legegyszerűbb módon akar megoldani. Ez gátolja a szellemi fejlődésünket. Érdekes felvetés. Szóval akárhogy akarok nem tudok változtatni a helyzeten. Meg kell várni míg mindenki eléri a szükséges szintet és a változás magától bekövetkezik. Ha addig ki nem pusztulunk. De ezt már nem fogom megérni.
Amúgy a 61-ez villamossal járok. :D
napter, én az utolsó érvelésem tartom mérvadónak mert az mindenféle befolyás nélkül született. Talán azért hibáztatjuk embertársainkat és azért tartjuk korlátoltnak az emberiséget mert pont ezt akarják elérni. Szerintem nem vagyunk azok. Csak annyira mélyen belénk ültették ezt a gondolkodást ,hogy el is hisszük. Lenne jobb berendezkedés csak ez bizonyos körök érdekeibe ütközik.
Csak gondold végig...
Tán nem olvastad Duncan Shelley könyveit? :D
Amúgy egyetértek veled. Többet most nem akarok hozzáfűzni. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!