Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan előzzük meg, hogy...

Hogyan előzzük meg, hogy gyermekeink ne fogyasszanak illegális drogokat?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt pár évben, a drogpiac nagyon elterjeszkedett. A rendőrök néha elkapnak pár dílert, de ezzel a piacot felszámolni nem lehet. Újak kerülnek a helyükre, mivel minden ember pótolható. Kérdezem én, szerintetek mit kellene tennünk, nekünk szülőknek az alap "megbeszéléseken" kívül? Nem lehetünk mindig gyermekeink mellett. Itt az ifjúságra gondolok.
2011. szept. 8. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudom: amíg egy felnőtt ember nem tud leszokni a TV-ről, ami kevés örömöt okoz de sok időnket elveszi a szeretteinktől... Addig hogyan várhatnánk hogy egy sokkal éretlenebb gyerek ellent tudjon állni a drognak, ami fantasztikus örömöket, élvezeteket okoz?


Amíg a drog vonzó, addig lesz aki rászokik.

Az egyetlen tuti út az elkerülésére ha a gyerek tisztában van vele, hogy boldog anélkül is. De ezt ne kérdezd hogy lehet elérni, hiszen a legtöbb felnőtt se találja a boldogságot...

2011. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem tehetsz semmit. Ha van esze nem heroint fog nyomni, hanem elránt néha pár spanglit. Ezt nem lehet elkerülni.

Mellesleg én nem csak az illegális drogok miatt aggódom.

2011. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van esze ki se próbálja. Érdekes, nekem egyszer nem jutott eszembe hogy drogoznom kellene, pedig még a szüleim se tartottak soha beszédet a témáról, elő sem került otthon.
2011. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos családi hátteret és értékrendet kell adni neki. Így eszébe sem fog jutni, hogy drogozzon.

Tizenévesen kapkodni nem érdemes. Akkor már mindegy, úgyis azt csinál, amit akar, ha nem látod. Arra kell ügyelni, hogy kiskorában érezze, hogy ott vagytok neki, hogy segítitek, mellette álltok, stb.


Például belőlem ezek egy az egyben hiányoznak. Számtalanszor kaptam ki igazságtalanul kiskoromban, csak mert nem hitték el, hogy a húgom provokál. Számtalanszor nem figyeltek rám, amikor kellett volna. Persze a kitűnő bizonyítvány elvárás volt (teljesítettem is mindig), meg a balett- és zongoraórák, a matek-, fizika-, kémia-, irodalom-, nyelvtanszakkörök, meg írjak az iskolaújságba is, meg járjak tanulmányi és egyéb versenyekre. Nagyon szép volt kifelé, szerettem is csinálni, kitöltötte az életem.

De egyszer csak rájöttem, hogy nem köt a szüleimhez semmi, nem is különösebben érdekel, mi van velük, nem is hiányoznak. 14 évesen kollégista lettem, én voltam az egyetlen, aki egyetlenegyszer sem sírt a honvágy miatt. Csak amikor nyárra haza kellett költözni.


Hosszú lett, bocsi. A lényeg, hogy teljesen egyedül éreztem magam, és így nagyon könnyen lehetett bármibe belevinni, legyen szó buliról, drogról, extrém szexről, akármiről, ami izgalmas. Úgy, hogy közben is megfeleltem az elvárásoknak, mert kitűnő maradtam, országos versenyekre jártam, ha nem is nyertem, de általában dobogós helyezett lettem. Így a szüleim elkönyvelték, hogy minden rendben van. Amikor kiderültek ezek a dolgok, jóval később, értetlenül álltak előtte. Hogy miért, hiszen ők mindent megadtak.


Nagyon figyelj arra, hogy ne csak látszólag adj meg mindent a gyerekednek kiskorában. Alakíts ki vele szoros kapcsolatot, hogy merjen veled őszintén beszélni. Így nem fogja olyan üresnek érezni az életét, hogy drogokhoz kelljen nyúlnia.

2011. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért a kérdés enyhén szólva viccesen hat :D Hogyan előzzük meg, hogy NE fogyasszanak? : D máskor figyelj erre.


Én fiatal vagyok, és a környezetemben azok, akik drogokat használnak mindig csak a társaság miatt kezdik el és csinálják. Akikről tudok, ott mindig ez volt az ok. Tehát figyelj oda hogy kivel barátkozik... Ha meg van elég esze, akkor nem csinál ilyet egyáltalán.


Van egy osztálytársam akivel jóba vagyok, ők azért szakítottak a barátjával (hozzáteszem 3 év után, ami ebben a korban azért szép) mert a pasi rossz társaságba került, és már csak a fű érdekelte... Hát én is kicsit ki lennék akadva ha megkérdezném a pasimtól hogy: "a fű vagy én?" és nem tudna válaszolni...


Amúgy kémkedhetsz a barátai után de nem lenne sok értelme, szerintem... Ha nagyon fogod az sem megoldás... Engem anyum úgy nevelt hogy csinálhatok amit akarok, saját belátásom szerint. Sosem volt probléma abból ha nem vagyok otthon, vagy ha épp napokat otthon ülök (na jó egyszer-kétszer xD) és lám, nem kezdtem el drogozni, pedig lett volna rá lehetőségem ..

2011. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs gyerekem és a szüleim sem nagyon neveltek, de ha lesz alkalmam rá a jövőben, én biztos úgy nevelném a gyerekemet, hogy úgy érezze én vagyok a legjobb barátja és anyja is egyben. Én csak az őszinteségre nevelném, nem tiltanék semmit, mert annál rosszabb. Pl. kiskoromban tiltották a cigit nekem, 13 évesen rászoktam. Azóta eltelt 7 év már tudom, mit szabad és mit nem.
2011. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogyan előzzük meg, hogy

gyermekeink ne fogyasszanak

illegális drogokat?


Hmmm...legalizáljuk!!!

De most komolyan, mindegy mit vagy épp mit nem beszélsz vele ha ki akarja próbálni úgy is ki fogja. Pont olyan mint a cigi, akármennyire tiltod és sorolod a veszélyeit ha akarja vesz magának és rágyújt. A droggal se lesz másképp. És itt most nem a kemény drogokról beszélek hanem pl a fűről.

2011. szept. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!