Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor a Gyűrűk ura film...

Amikor a Gyűrűk ura film végén frodó és gandalf a tündékkel elhajózik ki a tengerre akkor lehet tudni hogy hova mennek? Mert eddig az istenért se tudtam rájönni. Valaki kérem mondja meg XD

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 14:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
A Tündék szigetére, oda, ahonnan már nem mehetnek vissza.
2011. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
ja igen? de miért nem jöhetnének vissza? :O
2011. aug. 3. 14:41
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem olvasod el a könyvet? Sokkal jobb, mint a film!
2011. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
majd lehet hogy elolvasom de azt még megválaszolod nekem hogy miért nem jöhetnek vissza?
2011. aug. 3. 14:42
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként a sziget neve Numenor.
2011. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
Igazából, azért mert csak. Rég olvastam a könyvet, már nem rémlik pontosan, biztos elmagyarázzák, de nagyjából a Megye megtisztítása után szépen abba kellet volna hagyni. (Na, ha valamiért érdemes elolvasni a könyvet, az a Megye megtisztítása. Bűn volt kihagyni a filmből.)
2011. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
mi az hogy a "megye megtisztítása"?
2011. aug. 4. 00:03
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Egy fejezet címe a könyvből.

SPOILER ALERT!

Amikor Frodóék visszatérnek a Megyébe, azt találják, hogy az orkok elfoglalták, és nekik kell felszabadítani, és elkergetni a vezetőjüket, akinek személye legyen meglepetés.


Ez sokat dobott a regényen, hiszen előtte hosszú oldalakon át utaztak hazafelé, és minden eddigi szereplő feltűnt, hogy fusson néhány tiszteletkört, tehát jócskán oldotta az unalmat egy kis izgalom a végén. Azaz a vége előtt.

A tündék ideje lejárt, ezért elhajóznak Nyugatra. Nyugaton van az istenek hona vagy valami hasonló, igazából a Szilmarilokból lehet sokat megtudni a világ felépítéséről. Ezzel átadják helyüket a világ új urának, az emberfajnak. Ezért fontos jelenet az elhajózás, de hogy Frodónak miért kellett elmenni, nem tiszta, hacsak nem azért, hogy így a jelent szervesebben illeszkedjen a könyv cselekményébe. Valami olyasmi, hogy a Gyűrű hordozóinak is mind el kell menni. (Samu marad, mert az a pár óra, amíg nála volt úgy tűnik nem számít.)

2011. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Látod, én mondtam, hogy olvasd el a könyvet!
2011. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:13

légyszi mondd meg h ki az orkok vezére, akit el kellett kergetni, mert már halottam róla, de nem tudom.. nagyon kiváncsi vagyok!

2011. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!