Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megszokott dolog? Aljasság?...

Megszokott dolog? Aljasság? Mi a véleményetek? Kiszolgáltatottak vagyunk? Konkrétum lentebb.

Figyelt kérdés
A vízórákat bizonyos időnként cserélni kell, és sokszor előfordul, hogy "felújítottat" építenek be, amiket többségében savaznak. Ezáltal kopnak az alkatrészei, gyorsabban forog, ergo többet mér.
2011. júl. 20. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Aljasság.
2011. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit tennétek ilyen esetben? Kihez fordulnátok? Vízművek, a szerelő, ombudsman?
2011. júl. 20. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, hogy mi a hitelesítés alapja és erre mi lehet a válasza a Mérési és Hitelesítési Intézetnek vagy Hivatalnak. Egyébként, ha ezt a vizes dolgozókkal végeztetik helytelennek találom, ssőőőőőőt ! Közelről még nem szemléltem meg az órát, de biztos van rajta valami jel, pecsét stb. ami a hitelesítésre vonatkozik. Esetleg törzskönyv ?! De ez vonatkozhat minden mérőórára, ami a szolgáltatás mérésével összefügg nem ?
2011. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok elég tájékozott ez ügyben.

Törzskönyv? Lehetséges, hogy van? A Hivatalok és egyéb közműszolgáltatók minden esetben tudnak takarózni különféle jogi ezzel-azzal..talán nem csak én hiányolom, hogy az ilyen és hasonló tevékenységek átláthatóak legyenek.

2011. júl. 20. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg kopik meg vízkövesedik belül a mérőóra, akkor egy idő után már nem "Műszer", csupán "Indikátor". Ugye a műszernek nem véletlenül ez a neve, pontosan kell mérnie. Gondolj bele, ha a havi 10 köbméter helyett 25-öt mér, de rossz neked. Akkor már csak indikálja, hogy folyik a víz, nem méri...
2011. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosan. S mivel bennfentes mondta, hogy a felújítottal mit csinálnak, így ezekkel az átverésekkel szemben védtelen a fogyasztó.
2011. júl. 22. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!