Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történne, ha valaki ezt...

Mi történne, ha valaki ezt ténne? (lent a többi, csak ide nem férne ki)

Figyelt kérdés

Szóvl, mi történni, ha mondjuk Béla berontana egy bankba egy játékpisztolyal, és közölé, hogy ez egy fegyveres rablás, azonnal hívják a rendőrséget? Azért tenné ezt, mer nagyon hideg tél van, hajléktalan, neki mármnden mindegy, és börtönbe szeetne kerülni, hiszen ott kap szállást és kaját és mindegy egyebet. És ha uganezt ez boltban tenné meg?

Tudom, hogy elég nevetségesen és értelmetlenül hangzik, csak úgy elméletileg érdekel, hogy ogyan reagálnának erre, mi történne?


2011. júl. 9. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Picit OFF.


Van egy paradoxon, ami hasonló történet. Egy város kapujában minden belépőnek nyilatkoznia kell, hogy miért érkezett a városba. Aki nem mond igazat, azt felakasztják. Aki igazat mond, az elhagyhatja a várost békében, ha végzett.

Egyszer érkezik egy ember, és a kérdésre így felel:

-Azért jöttem, hogy felakasszanak.


OFF vége.


Nem tudok róla, hogy a Btk. szerint emiatt más megítélés alá esne a cselekmény. Fegyveres rablás, vagy annak kísérlete.

Persze ha a bírónak van egy csepp esze, akkor felfüggesztettet ad neki.

2011. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
akoor már inkább rabolja ki, és vegyen magának kérót..:D
2011. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval, mi történne, ha mondjuk Béla berontana egy bankba egy játékpisztollyal, és közölné, hogy ez egy fegyveres rablás, és azonnal hívják a rendőrséget? Azért tenné ezt, mer nagyon hideg tél van, hajléktalan, neki már minden mindegy, és börtönbe szeretne kerülni, hiszen ott kap szállást és kaját és minden egyebet. És ha ugyanezt egy boltban tenné meg?

Tudom, hogy elég nevetségesen és értelmetlenül hangzik, csak úgy elméletileg érdekel, hogy hogyan reagálnának erre, mi történne?



Ez itt a javított változat, csak úgy a rend kedvéért, mert most tűnt fel, mennyi mindent elgépeltem :) Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2011. júl. 9. 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:

én olyat olvastam hogy egy férfi bement bankba kirabolni Amerikában 1 dollárt követelt és a helyszínen megvárta a rendőröket.

Aztán elmondta hogy valami betegsége van és nincs biztosítása ami fizetné a műtétet viszont ha börtönbe kerül ott ingyenes kezelést kap.

2011. júl. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!