Gyengeáramú villamosmérnöknek?
Sziasztok!
Most állok itt érettségi után és nem tudok dönteni, ebben kellene egy kis segítség (23 vagyok).
A kapcsolási rajz tervezés, paneltervezés áramkörök építése a hobbim, szeretem csinálni, gondoltam megyek gyengeáramú villamosmérnöknek, de hova?
BEM, Kandó vagy Debrecen? Mennyi az esély a végzés utáni elhelyezkedésnek? Mennyik keres egy kezdő villamosmérnök?
Helyileg Debrecen lenne a legjobb, közel lakok hozzá, a mostani melóhelyem is ott van de, rémhíreket hallani a debreceni egyetem villamos mérnöki karáról. Azt mondják aki ott végzett nem nézik szinte semmibe de, aki pl a BME-n végez azt egyből felveszik akárhova a szakmába. Debrecenbe meg amit már el lehetett lopni azt már ellopták.
Ebben kellene nekem segítség. Köszönöm!
Üdv.:
Suncorgo
a villamos mérnökök nagyon jól keresnek az tuti de a elhelyezkedésileg hol vannak nem tom...
legyél a jók legjobbja és lesz az is
Én a BME-n végeztem villamosmérnökként. Itt ugye MSC képzésen nincs megkülönböztetés, mindenkinek mindenhez kell értenie BSC kategóriás szinten. És MSC-ben van szakosodás, de a diploma ezt nem tartalmazza.
Azért azt hozzáteszem, hogy a szaktudás, és nem a diploma számít. Itt is a legtöbb végzett emberre egy ceruzaelemet sem lehet bízni ám! És ezt a cégek is tudják. Biztosan nem lesz népszerű, amit mondok, de nappalira én nem mennék el sehová!
A Debreceni Egyetem híréről nem sokat tudok, de azt igen, hogy a BME-ről ment le sok tanár megalapítani az ottani villanykart... eleve, aki olyan munkahelyben gondolkodik, hogy majd ismeretlenül elmegy állásajánlatra, az hibás gondolkodás. Ott csak a gagyi állásokat hirdetik meg. A jó állásokra kizárólag ismeretség és referencia alapján lehet bejutni, és ott nem az iskolát, hanem a tudást és a megbízhatóságot nézik!
Egy egyetem nagyon jó kapcsolatszerzésre, üzletszerzésre is, nappalisként be kell kapcsolódni minél több projektbe az oktatáson felül (ez nyilván már csak sokadévesként lehetséges), és akkor lesz kapcsolat profi szakemberekkel, lesz kapcsolat jól menő vállalkozókkal, cégekkel, és nem a süllyesztőben tűnsz el!) Ezt neked senki nem fogja reklámozni, erre senki nem fog inspirálni, ezt magadnak kell kitaposnod! És nem a tanulmányi eredmény számít elsősorban, hanem az, amit a szakmában leteszel az asztalra!
Mindezt tapasztalatból mondom! Egyébként való igaz, hogy a BME-nek ezen a területen prioritása van, de a tananyag 70%-a inkább az életkedv elvételére van, mintsem a valódi tudás átadására. Erre készülj fel!
Az ilyen elektronikai zsenik egyébként a Kandóra szoktak menni, ott ez valamivel elterjedtebb. Az egyetemi képzés azért jobb, mert ott van egy minden irányban lefektetett alapozás, és lehet, hogy menet közben jössz rá, hogy téged más irány érdekel jobban...
De 4-6 év viszont nagy idő. Lehet, hogy néhány OKJ-s elektronikai témájú szaktanfolyammal sokkal profibbá válsz munkavégzés mellett, mint egy ilyen intézményben. És megmondom őszintén, aki nem tud megfelelő kapcsolatokat kiépíteni, diplomával nem fog többet keresni, mint egy profi szakmunkás-szakember! Hanem fordítva, egy szaki többszörösét is megkeresheti... gyakorlat kell itt-ott, aztán jól felmérve a piacot, saját vállalkozásba kell kezdeni!
Sajnos az iskolában nem tanítják meg az embereket az életben boldogulni, pedig ehhez még a szakembernek is komoly pénzügyi ismeretekre van szüksége, mert nem csak megkeresni kell a pénzt, hanem azzal jól is bánni. Aki csak azért keres, hogy ne haljon éhen, az nem jó irányba megy.
Nálad még előtted az élet, most kell ezekre a kérdésekre alaposan odafigyelni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!