Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Haragudnom kéne egy olyan...

Haragudnom kéne egy olyan megjegyzésért a legjobb barátomtól, hogy? (folyt lent)

Figyelt kérdés

Kisgyerek korunk óta a legjobb barátnők vagyunk, és egy internetes fórumon beszélgettünk több emberrel. Az egyik hozzászólásomat félre érette, azt hitte, hogy lehülyéztem egy ismerősét és így válaszolt: "Honnan tudhatná, te nagyon okos?!" Hirtelen iszonyú lelkiismeret furdalásom lett. Utólag megértette, hogy nem úgy mondtam, ahogy ő gondolta, de mégis elgondolkoztam, hogy nem inkább neki kéne rosszul éreznie magát amiért leteremtett? Sohasem szoktunk így beszélni egymással.


Tudom, ennél nagyobb gondom sose legyen, csak kíváncsi vagyok mit mondtok.


2011. máj. 31. 21:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
nem kéne megsértődni. Én a legjobb barátnőmet mindig nagyon okosnak, gyagyásnak, zsenigomócnak, baromnak esetleg dinkának hívom. Persze hülyeségből. Szerintem azért vagytok legjobb barátnők, hogy ne kelljen előtte 'korlátoznod' magad, ami a szíveden az a szádon.
2011. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kifejezés nem feltétlen bunkó.. lehet vicces is! Te tudod, hogy mondta volna a barátod, ha szemtől-szemben beszéltek..
2011. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

felejtsd el...ennél trágárabban is leteremthetett volna de finom és nőises volt ami szerintem szép tulajdonság:D,

és félreértés volt előfordul az ilyen.felejtsd el...mi lenne ha minden ilyen apróságot mellre szívna az ember.

2011. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értelek titeket, és igazatok is van.


Csak zavar, hogy ezt nem poénosnak szánta, mivel akkor mondta amikor még azt hitte, hogy lehülyéztem az ismerősét. Bátyám folyamatosan le p*öcsöz, meg szőkéz, meg minden, ezért tőle fel sem veszem, de a barátnőm csak akkor mond bárkire is ilyen ha úgy is gondolja. Ezért esett rosszul.


De már mindjárt túl teszem magam rajta :-)

2011. máj. 31. 22:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a legjobb barátnők vagytok, akkor ezt a kérdést inkább neki kellene feltenned.

Önmagában ez a megjegyzés - számomra - nem tűnik annyira bántónak. Ez a "nagyon okos", számomra amolyan "divat" szókapcsolat. Naponta látom a te korosztályod üzenőfalain, a legkülönbözőbb kommentárok részeként. A félreértést talán az okozta, hogy ha "élőben" mondja, láthatod a megjegyzéshez fűzött grimaszt, esetleg kacsintást, vagy mosolyt. Ez a netes beszélgetésekből nem jön át, még akkor sem, ha vannak, akik szinte csak hangulatjelekkel kommunikálnak.

Biztos vagyok benne, hogy ha rákérdezel, pillanatok alatt kiderül, hogy semmiféle bántó szándék nem volt benne. De inkább élőszóban beszéljétek meg, nehogy megint félreértés legyen belőle.:-))

2011. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
valahol igazad van, legalább abban, hogy a kérdést feltetted. Lehet, hogy én vagyok nagyon érzékeny, de nekem sem esett volna jól egy ilyen "leteremtés". A barátság nem azt jelenti, hogy úgy beszélek a másikkal, ahogy akarok.
2011. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha neten beszéltek, nem látjátok egymást, így nem veszitek egyértelműen, hogy poén volt, vagy durvaság. Ez szerintem csak egy rádpirítás volt, védeni próbálta az ismerősét, ami jogos. Én inkább úgy képzelem el ezt a "nagyon okos"-t, ahogyan Besenyő Pista mondja, hogy "Nooormális?".

Nem tudom, nekem így olvasva is tök ártatlan. Inkább azért érezhetted leteremtésnek, mert rájöttél, hogy nincs igazad és emiatt rossz érzésed lett.

Ne aggódj, ilyen megesik. Most nem mondom, hogy mi a legjobb barátnőmmel hogy hívjuk egymást ilyen szituációban :D


25/N

2011. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

22:10: értelek, köszönöm.


Egyébként mit gondolsz, hány éves vagyok? :-) Amúgy ez nem egy közösségi portálon volt, ott sosem beszélgetek, mert úgy érzem, hogy a legtöbb ott lefolytatott beszélgetések nem tartoznak másra. Sosem értettem miért nem tudnak levélben megbeszélni olyan dolgokat, hogy mikor mennek bulizni, meg hánykor találkoznak, meg milyen napjuk volt... na mindegy, kissé elkanyarodtam :-)


Szóval ez egy játék weboldala, ahol a közös fórumon beszélgettünk többekkel.

2011. máj. 31. 22:15
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy én is érzékeny vagyok, de ezt tudják is rólam :-)
2011. máj. 31. 22:16
 10/12 A kérdező kommentje:

22:12: neked is igazad van. Persze, hogy védeni akarta, de úgy volt, hogy én azért hülyéztem le az ismerősét mert bocsánatot kért egy olyanért amiért egyáltalán nem kellett volna, és a barátnőm azt hitte, hogy azért mondtam rá, hogy hülye amiért azt mondta amit mondott. Kicsit kacifántos, de nem bántásnak szántam. És én szmájlit is tettem a végére. "Hülye vagy? Semmi baj! :-)" Így.


És azért éreztem magam rosszul, mert a barátnőm tök rosszat gondol rólam egy ártatlan megjegyzésért. De persze tényleg elgondolkoztam, hogy megbánthattam-e a másikat, de nem, úgy érzem nem.


Na, de túltettem magam rajta, csak akkor hirtelen nagyon bántott az egész dolog.

2011. máj. 31. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!