Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valóban a Hold belül üreges?

Valóban a Hold belül üreges?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy kísérő égi társunk a Hold belülről üreges, és ott értelmes lények élnek, akik időről időre meglátogatnak bennünket.
2011. máj. 27. 10:46
1 2
 11/17 anonim válasza:

A Holdnak a sötét oldalát nem láttuk.

A Hold begy helyben áll.

Kérdezem miért???

Mi ennek az oka.

El tudom képzelni, hogy egy fejlettebb élet mesterséges teremtménye a Hold.

Azt is, hogy üreges.

2011. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%

Saját tengelye körül pontosan annyi idõ alatt fordul meg, mint amennyit Föld körüli keringése igénybe vesz, ezért mindig ugyanazt az arcát (félgömbjét) mutatja a Föld felé. Ez a jelenség az úgynevezett kötött keringés.

Mivel a Hold pályája enyhén elliptikus, ezért annak mentén mozgása hol felgyorsul, hol lelassul, így felszínének 59%-át lehet megfigyelni a Földrõl.

2011. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Acrab válasza:

Idézet a következő oldalról:

[link]

"9. Üreges Hold : A Hold átlagos sűrűsége 3,34 g/cm3, mialatt a Földé 5, 5. Mit jelent ez? 1962-ben Dr. Gordon MacDonald NASA-tudós ezzel kapcsolatban megállapította :” Ha a holdi paraméterek kisebb értéket mutatnak ( a vártnál ), akkor ez a tény megköveteli, hogy a Hold belsejét inkább üregesnek, mint homogén szférának tekintsük.”

A Nobel-díjas kémikus Dr. Harold Urey felvetette, hogy a Hold alacsony sűrűsége a kiterjedt belső területeinek szerkezete miatt van, melyek „egyszerűen üregek”.


A MIT ( Massachusetts Institute of Technology ) professzor Dr. Sean C. Solomon azt írta : „A Lunar Orbiterrel végzett kísérletek jelentős mértékben tökéletesítették a tudásunkat a Hold gravitációs mezejével kapcsolatban… melyekből azt a megdöbbentő következtetést kell levonnunk, hogy a Hold valószínűleg üreges!"


Mindez tehát én szerintem azt jelenti, hogy ha a kőzetelemzések igazak és egy tömörebb égitesthez hasonlítjuk, akkor mondhatjuk igenis, hogy: üreges. Más kutatások, pedig a kráterek árnyékában, nagyobb területen elterülő víztömegekről szólnak.

Nincs ezzel semmi gond, amíg a tények országában vagyunk. Hogy léteznek -e azok az értelmes lények... nos ezen a téren az a vicces, hogy nincs hivatalos álláspont.

És további érdekesség, hogy jól láthatólag a Föld kormányai majd minden tény szerint a publikus űrkutatásban, mintha arra játszanának, hogy ne legyenek eredmények. A további dolgokat mindenki sakkozza ki otthon :D


/Acrab

2012. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Cyberapa válasza:
A kérdésre az egyetlen helyes és korrekt válasz: Nem tudjuk! Minden más, csak feltételezés egészen addig, amíg fel nem tárjuk a hold belsejét :)
2013. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

@Acrab


"A Hold átlagos sűrűsége 3,34 g/cm3, mialatt a Földé 5,5. Mit jelent ez?"

Azt jelenti, hogy a jelenleg leginkább elfogadott elmélet szerint ~4,5 milliárd éve a Theia nevű kisbolygó ( [link] ) kimozdult a Föld L4 vagy L5 Lagrande-pontjából ( [link] ), majd az ős-Földnek ütközött, az érintőleges ütközés során feltépte az ős-Föld felszíni kőzeteit és maga is szétszakadt. Miközben a Theia magjának nagy része a Föld magjába került, a maradék anyagsávból lassan kialakult a Hold, melynek érthetően kisebb a sűrűsége a Földénél, hiszen a Föld felszíni, könnyebb kőzeteiből és a Theia kőzeteiből áll, miközben a Theia magjának nagy része a Föld magjába került.


http://www.youtube.com/watch?v=MIKcyUT7nRE&hd=1 (nem találtam jobb minőségű magyar nyelvű videót sajnos)


"Nobel-díjas kémikus Dr. Harold Urey felvetette..."

Kémikus, nem csillagász. Azért, mert az egyik legjobb kémiai kutató volt, a csillagászathoz korántsem biztos, hogy értett. (lásd: [link] )


"Dr. Sean C. Solomon azt írta : „A Lunar Orbiterrel végzett kísérletek jelentős mértékben tökéletesítették a tudásunkat a Hold gravitációs mezejével kapcsolatban… melyekből azt a megdöbbentő következtetést kell levonnunk, hogy a Hold valószínűleg üreges!""

Sok magyar nyelvű (99%-ban összeesküvés-elméletekkel és/vagy UFÓ-kkal foglalkozó) oldalon megtalálható ez a szöveg (itt-ott kisebb eltérésekkel), de forrást nem találok. Ha angolul keresek rá, akkor sincs olyan forrás, ami hiteles lenne (mondjuk az MIT oldala, ahol doktorált, vagy a Columbia University, esetleg Carnegie Institution oldalain, ahol dolgozott..)


"Nincs ezzel semmi gond, amíg a tények országában vagyunk."

Mely tények arra mutatnak, hogy jelenlegi ismereteink szerint nem üreges, hanem egyszerűen kisebb sűrűségű a tömör szerkezetű Hold. :-)


Ha nem foglalkozunk a tényekkel, akkor felvetődnek az alábbi kérdések:

- Magától ki tud alakulni egy üreges test a gravitáció hatására? Egyértelműen NEM.

- Ki lehet bányászni egy Hold méretű kőzetgolyó belsejét? Megfelelő technológiával talán igen, de akkor felmerül az a kérdés, hogy egy ilyen fejlett (az emberiség jelenlegi tudását messze meghaladó) technológiával rendelkező idegen fajnak mi szüksége lenne erre? Idejönnek egy másik galaxisból, évmilliókon keresztül ássák a hatalmas üreget a Hold belsejében, aztán ott bujkálnak előlünk? Nem tűnik logikusnak egy ilyen technológiával rendelkező faj részéről...

2013. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

De ha elfogadjuk, hogy az univerzumot Isten teremtette, akkor teljesen más megvilágításba kerül az üreges holdat létrehozó idegen intelligencia kérdése...

És tökéletesen sötétben hagy minket a válasszal, hogy miért kellett üregesre és mi lehet belül, mert még utazó földönkívüliek sincsennek...

2014. máj. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

05-06 01:02,


És, mire feltételezve fogadjuk el? Mi bizonyítékod van erre? Szerintem meg dimenzióviharok okozták, na?


Az én légből kapott feltételezésemet is elfogadod, remélem - ugyanannyi bizonyítékom van rá, mint neked...

2014. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!