Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rajtam kívül van akit idegesít...

Rajtam kívül van akit idegesít, ha személynevek elé névelőt tesznek? (az Ádám, a Niki, stb)

Figyelt kérdés

Mert engem marhára fel tud húzni az efféle beszédmód. Nézem pl az Éden hotelt és egyik játékos sem képes kimondani a másik nevét anélkül, hogy ne tenne egy a/az-t a neve elé. A VV4-ben ugyanez volt...

Oké, rugaszkodjunk el a valóságshow-tól. Sokan mondják az így beszélőkre, hogy "pestiesen" beszélnek. Nem lakom Budapesten, de pont azok beszélnének így, akik "vidékinek" hívják a nem budapestieket...akinek nem inge, az nem veszi magára. Én már mondjuk Szegeden is sok helyen hallottam, hogy így beszélnének és tök természetesen. Nem kell jönni az ö-betűs tájszólással...

Holott benne van a magyar nyelvtanban le van írva, hogy nagyfokú illetlenség névelőt tenni személynevek elé.

Egyszerűen irritál ez a beszédmód, remélem nem csak engem!


2011. máj. 24. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy idegesít. :( Az én nevem elé szinte sosem teszik.(na jó, egy évente 1-2szer) DE viszont az idegesít, hogy mivel ketten vagyunk testvérek és én vagyok a nagyobbik, akkor azt mondják rám, hogy a nagy.
2011. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, engem még nem hívtak névelővel együtt, de ki is kérném magamnak! Megértelek!
2011. máj. 24. 14:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Kár hogy senkit szinte. :D
2011. máj. 26. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem borzasztóan idegesít. Felénk senki nem beszél így, ha emberről van szó, csak ha kutyáról vagy más állatról. "A Jani, a Pista", á, falra tudok tőle mászni. "A Borzas, a Pepe" kutyára alkalmazva nem zavar.

A "de viszont" tényleg rettenetes még. És egyre inkább az veszem észre, hogy mennél többen így beszélnek. (az is igaz, hogy éssel nem kezdünk mondatot, de nem tudok leszokni róla.)

Én nem nézek effajta műsorokat, de régen néztem a Família Kft-ét, és abban is így beszéltek.

2011. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem kicsit sem idegesít. :)
2011. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!