Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek van joga pénzt...

Szerintetek van joga pénzt visszakövetelni?

Figyelt kérdés

Volt egy albérlőm, akivel nem kötöttünk szerződést ugyanis csak szóban állapodtunk meg hogy havi 30ezret fizet az egyik szobánkért. Egyik hónapfordulón odaadta a 30ezret, mert úgy egyeztünk meg hogy a megkezdett hónap első napjaiban adja oda a pénzt. Odaadta majd másnap lekapcsolták a városban a rendőrök mert állítólag körözték autólopás miatt, és bevitték majd bent is tartják durván 2 évig. Először azt mondta hogy a pénz a mienk nem kell visszaadni, bár nem is adtam volna. Most pedig az ismerősén keresztül követeli vissza a le nem lakott összeget, ami durván 28 nap a 30-ból, mivel 30 napon belül ki kell fizetnie X összeget különben azt is leültetik vele. Mikor beköltözött szóban megegyeztünk hogy akármikor is megy majd el, megkezdett hónapból nem jár vissza pénz, csak abban az esetben ha én mondom hogy távozzon valami miatt. Semmit nem tudtam az előző éveiről így nem tudtam hogy körözött. Viszont bizonyítéka nincs rá hogy adott volna nekem pénzt. Én a szóban megbeszéltekre hivatkozom, ő viszont arra hogy nem lakta le így visszajár neki. Nekem viszont azóta kerenem kellett egy másik albérlőt.

A szülei követelik tőlem a pénzt, ám velük még szóbeli szerződéses viszonyban sem állok. Az apja már perrel fenyegetőzöt, viszont neki semmiféle bizonyítéka nincs a fia aki most ül, fizetett volna nekem. Nekem a másik lakótársam van tanúnak hogy ez lett megbeszélve hgoy megkezdett hónapból nem jár vissza, amit ő beköltözéskor elfogadott. Szerintetek kell tartanom tőle hogy perrel fenyeget, vagy szarjam le hisz semmi bizonyítéka hogy adott volna...


2011. máj. 14. 16:02
 1/4 anonim válasza:
visszakéne adni mert nem lakta le:):):)
2011. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Xart se csinalhat. Es am ne is pattogjon, 1. Mert igy beszeltetek meg 2. Mert egy mocskos lokoto


Jah es nem lakott naladmcsak neha atjott egy sorre- sajna a szomszedok tuti lattak es az ilyet a rendorok kikerdezik. De nehogy azt mondd h alberlod volt mert jol megvagnak teged is adocsalasert.


Tortenet tanulsaga: alberlot vagy szerzodessel vagy csak jo ismerost...

2011. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kellene visszaadnod. Gyakorlatilag jobban járnál, ha visszaadnád. Gondolok itt a testi épségedre.
2011. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szó elszáll, tehát semmi bizonyíték de lehet hogy szétkapnak érte a haverjai. Én nem hagynám annyiban, szerintem add vissza szépen.
2011. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!