Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet-e feljelentést tenni...

Lehet-e feljelentést tenni abban az esetben ha az utcán vagy egyéb nyilvános helyen megvernek, és ezt alá tudom támasztani bizonyítékokkal? (hangfelvétel, videofelvétel)

Figyelt kérdés
A dolog úgy néz ki hogy a barátnőmet régóta paranoiásan zaklatja a volt barátja, és egyszerűen nem fogja fel hogy már nem akar vele tovább járni. Folyamatosan zaklatja őt, és engem is, fenyegetőzik, kavarja a sz*rt, azt mondja vigyázzak magamra és hasonlók. És ahogy ismerem az alkalmat várja mikor egyedül talált az utcán. Nos nem vagyok egy verekedős típus, etikailag mindig is kerültem és szeretném kerülni az ilyet, de most úgy néz ki belekell mennem egy dologba. Lehetséges az hogy ha hagyom hogy megverjen, és ez valamiképp dokumentálva is van, feljelentést tegyek? (Sajnos máshogy tényleg nem lehet leállítani, már elég durva amiket művel :S ) Ha lehetséges akkor milyen erős büntetésre/büntetésekre számíthat? ÉS ha kivitelezhető milyen tanácsokat adnátok, meg úgy egyáltalán? Nagyon nem tudom mitévő legyek tényleg nem tudjuk levakarni magunkról. :( Segítsetek!
2009. márc. 8. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2009. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha hagyod, hogy megverjen,és utána orvosi látleletet csinálsz, és feljelented, akkor a rendőrség intézkedik, de most is cselekedhetsz.

Az új törvény értelmében ha telefonon zaklat, fenyeget, feljelentheted, nyomozniuk kell ez ügyben.

Börtön nem várna rá, talán csak pénzbírság, de a legvalószínűbb, hogy az első felkeresés után befejezné, és vége lenne ennek.

Sok sikert, remélem segített a válaszom.

2009. márc. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen segített köszönöm!
2009. márc. 9. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!