Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék keresztszülő lenni...

Szeretnék keresztszülő lenni de előtte meg kellene keersztelkednem. Hogy van a görög katolikus vallásnál a keresztelkedés?

Figyelt kérdés
A római katolikus vallásnál hittanra, meg imára kell járni 3 hónapig.El lehet ezt kerülni a görög katolikusnál?Aki jártas ebbe írjon köszi
2009. márc. 4. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hittanra járni a római katolikus keresztelkedésnél sem.
2009. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig ezt pap mondta személyesen, akkor miért mondta lehet, hogy papok válogatják?
2009. márc. 4. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, hitoktatásra kell járni. A keresztelést egyik pap sem tartja játéknak, úgyhogy ezt meg fogják követelni.
2009. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
érdekes ez a dolog ha belegondolsz....akkor egy csecsemot milyen alapon keresztelnek meg, nem igaz? Az nem jár hittanra
2009. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert a felnőtt már eljutott értelme használatára, a csecsemő meg még nem. Helyette a szülei döntenek. Enni meg ruházkodni se tud, mégse gondolja senki, hogy hagyni kéne éhen veszni.
2009. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor sem fair.akkor mièrt nem vàrjàk meg amig lesz önnallo vèlemènye,gondolkozasa?ilyen èrtelemben nem bün màsok felett ìtèlkezni?na mindegy,nem offolom szèt a kèrdèst,de nagyon papellenes vagyok,mert az utobbi èvtizedekben igencsak megvaltozott a szerepuk.pl.multkor lattam a papbacsit èjszaka ahogy egy cèges autobol kemènyen szìvja a benzint...hmm...ezek utan nincs mit mondanom...de a kèrdezonek:szerintem èrdeklodj masik papnal is.
2009. márc. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is egyet értek az előttem szólóval elég érdekes dolog ez na mind1.
2009. márc. 6. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!