Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik kategóriába tartoztok?...

Melyik kategóriába tartoztok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Véleményem szerint 3 fő embertípus van, ha aszerint vizsgáljuk a dolgot, hogy milyen baráti/ismerősi körrel rendelkezik az illető.

Első: Sok ismerőse, barátja van, emellett elég népszerű is, viszont ezek a kapcsolatok nem túl mélyek, a problémáiról nemigazán van kivel beszélgetnie, vagy eleve olyan típus, hogy nem szeret lelkizni és így boldog. Erre a típusra jellemző az is, hogy általában sosincs egyedül, mindig van körülötte valaki és be nem áll a szája. Az is jellemző, hogy nem mindig figyel oda rád, hanem mindig arra figyel, akire érdeke odafigyelni, vagy aki valami vicceset mond. Általában nem jól jön ki pont ezért a második kategóriába tartozó emberekkel. Iskolás korban ez a típus az osztályban a legnépszerűbb, a társaság központja, mindenki menőnek tartja. Mindenkivel jóban van, kivéve a második-harmadik típusba tartozó emberekkel. Még az jellemző rá , hogy népszerűsége ellenére kapcsolatai felszínesek. Nincs egy mély kapcsolata sem.

Második: Nem valami népszerű ember, sőt általában nehezen jön ki az első csoportba tartozó emberekkel, mert az életfelfogása és a világszemlélete is teljesen más. Szeret olykor egyedül is lenni, elvan, nem vágyik társaságra. Ugyanakkor igényli, hogy legyen néhány ember aki mellette áll és akikre bármikor számíthat és akikkel bármit megbeszélhet. Fontos az is neki, hogy napi szintű legyen a kapcsolat ezekkel az emberekkel. Ennek a típusnak a baráti kapcsolatai nagyon mélyek és bensőségesek, viszont baráti körrel nem rendelkezik. Csak vannak barátai, akikkel külön-külön jól elvan. Erre a típusra jellemző az is, hogy nem szereti a nagy összejöveteleket, illetve a bájcsevegést, valamint a semmitmondó üres fecsegést sem. Például órákig a facebook-ról beszélgetni, satöbbi.

Szeret ugyanakkor hülyéskedni, meg viccelni is, de nem gyerekes témákkal. Nagyon jó tulajdonsága ennek a típusnak, hogy az előző típussal ellentétben mindig odafigyel rád és nem hagy cserben, ha a barátja vagy. Kevésbé előnyös tulajdonsága, hogy nagyon érzékeny és apró dolgok is rosszul esnek neki, de csak az olyan emberektől, akik fontosak neki. Már iskolásként is megfigyelhetőek a tipikus ismertetőjegyei. Általában az ilyen gyerekre, vagy tinire jellemző az, hogy nincs benne az osztály közösségében, háttérben van egy-két baráttal és elhatárolódik a nagyobb társulásoktól. Csak azzal a pár emberrel kommunikál az osztályban, akik a barátai, és ez általában nem több mint 2-3 ember.

Harmadik típus:

Csak a családja van, vagy még az sem. Barátai nincsenek.

Ebben a típusban két alternatíva van: egyrészt jól elvan egyedül is, barátok nélkül és azokkal az emberekkel akik körülveszik. pl munkatársaival. De semmi mély és alig van közös téma. Őt ez nem zavarja, így is boldog. Másik típusa ennek a harmadik kategóriának pedig általában gyakran depis, mert magányosan tengődik. Sok ilyen ember kerül be a pszichiátriára, mert nem találja senkivel sem a közös nevezőt, és ez boldogtalanná teszi. Iskolás korban az ilyen gyerek általában nem is beszélget senkivel, félrehúzódik, mindig szomorú, rosszkedvű.

Osztálytársai általában ki is közösítik, nem szeretnek melléülni sem...

Véleményen szerint ez a 3 fő típus van, persze lehetnek átfedések.

Két kérdésem lenne.

Egyrészt ti melyik típusba tennétek magatokat?

Másrészt melyik típusba tartozókkal szoktatok jól kijönni?


2011. ápr. 1. 12:29
 1/10 szamóca. ***** válasza:

egyik se.

viszonylag nagy az ismerettségi köröm, de réteges. van rengeteg ember akit úgy látásból ismerek, egyszer kétszer beszéltünk, ha összefutunk megkérdezem hogyvan, kész. van több olyyan ember akivel úgy haveri szinten vagyok, ha tlaálkozunk örülök és beszélgetünk egy keveset, de nem mély barátság. és van egy nagyon szűk réteg, két-három ember, aki igazán jó barátom, igazán közeli és mély.

igénylem hogy legyen haveri kör és baráti kör is.

2011. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szamóca. ***** válasza:
jahm hoyg melyik típussal jövök ki jól... szerintem az elsővel és a másodikkal. a harmadikkal nem tudok mit kezdeni, mert nem vagyok túl kitartó barátkozó, ha valaki nem nyílik meg felém akkor nem lesz belőle semmi.
2011. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rám tök igaz a Második, az Elsőket nagyon nem kedvelem. Kicsit néha elegem van belőlük.
2011. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a második és a harmadik első verziója közt valahol. de inkább a 3adik elsője. nekem nemkell senki élek ahogy élek egyedül is.
2011. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

13:27

Én is pont így érzek.

2011. ápr. 1. 13:51
 6/10 anonim válasza:
én a 2-ba tartozom .jól kijövök a magam fajtájával.a 3-as csoport tagjaival is próbálok néha dumálni az 1-et viszont rühellem
2011. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2. 3. között. vannak barátaim, de bármikor elvagyok egyedül is. elég egy két ember is ha van körülöttem néha.
2011. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én az első és a második közt vagyok. semelyik a kettő közül, hanem a kettő között. EGYÁLTALÁN nem vagyok a 3.


a barátaim is ilyen első és második típus közt vannak.

2011. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, még írhattok. :-)

Szerintem ez egy érdekes és fontos kérdés az ember életében.

2011. ápr. 3. 17:19
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy az a meglátásom, hogy az első kategóriából sosem lehet elmozdulni, aki oda tartozik, az mindig oda fog. Viszont sok olyan második típus van, aki valaha a harmadikba tartozott például az iskolai években, gyakran nekik felnőttkorra sikerül átkerülni a második kategóriába. Aki eléri a második kategóriát már az is stabil hely, mert az első kategóriába sosem fog tartozni, már pusztán az életfelfogása miatt sem, a harmadik kategóriába meg azért nem csúszik vissza, mert ezek olyan mély barátságok, melyek nem tudnak egykönnyen elmúlni.
2011. ápr. 4. 00:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!