Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van?

Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés
szaktanári figyelmeztetést kaptam, mert kimondtam azt a szót, hogy fenék. A tanár a közelben volt, szóval direkt nem a segg szót használtam, de a fenékre is azt mondta hogy csúnya szó. szerintetek igaza van? Amúgy irodalomtanár. :D és bár tudom, hogy szövegkörnyezettől függ (pl. tengerfenék meg ilyenek, ezek nyilván nem számítanak annak), de szerintem akkor se csúnya szó. Szerintetek? Egyébként a buta szóra is ilyen érzékenyen reagál :D
2011. márc. 31. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs igaza! Elképesztő nagy s*eggfej lehet a magyartanárod:D
2011. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ilyet le kell sz*rni! De komolyan, ez már nagyon prűdség!
2011. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként a buta szóra is ilyen érzékenyen reagál"


A legtöbb tanár zokon veszi, ha ilyet mondasz rá :D


Ha meg kicsit kreatív vagy, kimagyarázod a "fenék" affért:

Elmondod, hogy nemrég egy kínai család költözött a szomszédba, akik áthívtak vacsorára. Fenék nagyon kedvesek voltak, csak a kínai konyha még kicsit szokatlan számodra :P

2011. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:DDD ez jó volt utolsó :D

egyébként a buta szót azt nem én mondtam, és természetesen nem a tanárnőre :D Amikor ott van a tanár a közelünkben, akkor nagyon figyelünk hogy ezek a "csúnya" szavak ki ne csússzanak a szánkon. Szándékosan próbálunk szinonimát keresni rájuk, persze a tanárnőnek semmi nem tetszik. De most mondjam azt hogy popsi? vagy a buta helyett (amit amúgy se használ már sok mindenki manapság) azt hogy lüke? :DD akkor meg engem néznek gyerekesnek :D 15/L vagyok egyébként, most kezdtem a gimit.

2011. márc. 31. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni tőle illedelmesen és diplomatikusan, hogy a "fenék", stb kifejezés helyett milyen másik szót tartana elfogadhatónak. Már csak azért is mert kíváncsi lennék rá! :) Ha megkérdezitek, írd már meg a választ! :D


Ám én igazából azt tartom igen sajnálatosnak, hogy az emberek milyen könnyen aggatják egymásra a különböző jelzőket, a barátok is feszt csípőből lehülyézik, stb egymást, mert egyszerűen ez vált a megszokott beszédstílussá. Kifejezhetjük úgy is a véleményünket, hogy közben nem minősítgetjük folyton a másikat.

A másik szépség meg mikor a mondanivaló tartalmi hiányosságait próbálják mintegy "nyomatékosító jelzőkkel" ellensúlyozni. Hát ez meg kifejezetten szegénységi bizonyítvány.

2011. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én sem a barátaimat sem az osztálytársaimat nem illettem (és nem is szoktam) sem ezekkel, sem ezekhez hasonló szavakkal. Nálunk ez nincs így szerencsére. Amúgy igazad van, nagyon gyerekes, hogy a barátainkat le*urvázzuk, le*aszfejezzük..., tényleg elterjedt ez a beszédstílus, de ebben a helyzetben nem ilyesmiről volt szó.


Már megkérdeztük tőle, és azt mondta hogy az iskolába nem való az ilyen beszéd. Igen, egyébként tényleg prűd, ahogy az egyik válaszadó már feltételezte is.

2011. márc. 31. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez esetben egyszerűen erősen konzervatív az illető, ő még anno más neveltetést kapott.

Javaslom, hogy jelenlétében ne szinonimákat keressetek, hanem írjátok körül a kritikus kifejezéseket! Abba már tényleg nehéz belekötni és még vicces is! :)

2011. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De ha meg végképp nincs más, lehet alkotni teljesen új, eddig nem létező szavakat.

Ha ezen szavak hangzása régiesen magyaros, az még mókásabb!

:)

2011. ápr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ez jó ötlet! Köszönjük :)
2011. ápr. 1. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!