Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova lehet fordulni ezzel?...

Hova lehet fordulni ezzel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A lényeg az hogy,13%-os béremelést kértek egy cég(500 fős) dolgozói(ami mellesleg több éve nem volt)

és válaszul azt a levelet kapták a cégvezetőtől, tulajdonostól:(tömören) Ha mégegyszer béremeléssel kapcsolatban fordulnak hozzá, akkor nem hogy béremelés, de 13%-os bércsökkenés lesz, elveszi a karácsonyi pénz-t,drasztikusan lecsökkenti a dolgozók számát, továbbá levelében a továbbit irta : Továbbá a cégemnél nem akarok meglátni egyetlen egy szakszervezeti dolgozót sem, mert tudomásomra jutott, hogy a dolgozók 20%-a részben vagy jelentősen támogatja a szakszervezetet.


A levélben megfenyegette, és szidta az összes dolgozóját.


2011. márc. 29. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ilyet nem lehet csinálnia, ebből per lesz....
2011. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szakszervezeti vezetőhöz. Ha van szakszervezet, az a tagok érdekeit képviseli a munkáltató előtt és a bíróság előtt is, ha oda kerül a sor.


A szakszervezet részt vesz a bértárgyaláson és a kollektív szerződés kötésen is. Ha nem tudnak a béremelés mértékében megegyezni, vagy a kollektív szerződés tartamában, akkor önkényesen nem vezetheti be az intézkedéseit. Ha mégis megteszi, akkor munkaügyi pert indít a szakszervezet a munkáltató ellen.


A levél tartama ellen kifogást kell benyújtani a munkáltató felé, melyet a szakszervezeti ügyvéddel meg kell előtte konzultálni, akár meg is írja. A munkáltatónak nem tudom hány napon belül reagálnia kell az abban leírtakra. Ha nem teszi meg, akkor ügyvédi felszólítás és munkaügyi bíróság.


A 13% béremelés szerintem nem reális, mert országosan és külföldön is több telephellyel rendelkező nagyvállalatnál is 4% volt az idén.


Remélem segítettem :)

2011. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most jelenleg nincs szakszervezet, beijedtek és 3-4 éve visszaléptek(megszünt).

A pontos levelet begépelem holnap, mert csak akkor lesz rá időm és akkor ti is tisztába lesztek mindennel.

2011. márc. 29. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
O.K. utánakérdezek, úgyhogy másold. Küldheted a micibaba@citromail.hu címre is.
2011. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, én voltam az "okoska" :)
2011. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké , holnap átküldöm
2011. márc. 29. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!