Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell megmenteni az...

Miért kell megmenteni az életeket?

Figyelt kérdés
Miért kell megmenteni valakit attól, hogy megölje magát? Miért nem hagyják meghalni azt, aki szeretne meghalni? (Nem, nem rólam van szó, csak érdeklődöm.)
2009. febr. 19. 23:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%
Mert mi van, ha az élet tartogat még számára boldogságot? Nem biztos, hogy a halál a legjobb kiút! Ismerek olyan embert, aki megpróbálta megölni magát, mert annyira el volt keseredve és azt hitte, hogy nem ér már semmit az élete, aztán megmentették és most boldog családi életet él, van egy gyönyörű kisfia, aki reményt és megnyugvást hozott az életébe. Már a kicsi miatt is érdemes volt életben maradnia. Ha akkor meghalt volna, most a kicsi sem élhetne. Annyi szép dolog várhat még mindenkire az életben, hogy meg kell adni az esélyt, hogy megélje! Remélem érted a lényeget!
2009. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A többségük nem szeretnének, ezért mentjük meg őket. Aki meg akar halni az meg is tudja tenni egyből. Az öngyilkosok többsége viszont csak azt akarja, hogy törődjenek vele, ehhez választ ilyen eszközöket. Meg aztán beteg az beteg, az orvos nem válogathat, a hülyét is meg kell mentenie köteleségből.
2009. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert akiben nem működik az egészséges életÖSZTÖN, az mindig beteg pszichésen. Sok olyan betegség létezik, ami szuicid késztetéseket okoz, ezek többsége nem csak lelki eredetű, hanem afféle "agyi" anyagcserezavar. Biológiai betegségek ezek, azaz sok öngyijelöltet nem szabad lebolondozmi.:)

Aki beteg, annak nem egészséges -ez esetben-az értékrendje sem, tehát meg kell gyógyítani, ez után (ha meggyólul) már nem akar többé meghalni, értelmes, boldog életet élhet.

2009. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
82%
Az aki öngyilkosságot követ el, többnyire zavart elmeálapotban van. Normális körülmények között egészséges ember nem dobja el önszántából az életét, sőt ragaszkodik hozzá. Ha mégis el akarja dobni, akkor vagy nem normális, vagy nem egészséges, tehát mindenféleképpen gyógyításra szorul, mert ha újra normális és egészséges lesz, akkor majd ürülni fog, hgy él. Élete folyamán bárki kerülhet lelki és érzelmi válságba, mélypontra a körülmények hatására. Rengeteg depressziós ember él közöttünk, vélt vagy valós problémája terhét viselve. Töbségüknél a lelki problémákat kell orvosolni és visszatér az életkedv is. Kisebb részüknél a valódi problémákat kell megszüntetni (pl. alkoholisa, erőszakos apa, meg ilyenek). Tehát az akit ma megakadályoznak abban, hogy megölje önmagát, az holnap, ha alszik rá egyet, vagy meggyógyul, akkor hálás lesz érte és meg fogja köszönni. Élete mindenkinek csak egy van és előbb-utóbb mindenki elveszti. De azt az egyet nagyon lehet szeretni, ha megtanítják nekünk, hogy miért és hogyan szeressük. Csak meg kell látnunk az apró örömöket amelyek nap, mint nap körbe vesznek bennünket és nem azt kell keresni, hogy min lehetne már megint egy jót bosszankodni. Mint ahogyan az előttem levők is írták, az öngyilkosok nagy része egyáltalán nem akar meghalni, csak fel szeretné hívni magára a figyelmet, mert segítségre van szüksége, de nem hallgatja meg senki. Amint megoldódik a problémájuk, máris élni akarnak.
2009. febr. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
47%

mert nem biztos hogy meg akar halni!csak egy felkiáltás az életnek,rokonoknak -"vegyetek már észre"!!!

egyébként az orvosok arra esküsznek fel,h megmentenek mindenkit-ők nem mérlegelnek,hogy halálos beteg,vagy kilátástalan az élete-segitenek mindenkin.miért baj ez?csodák pedig vannak

2009. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Hetedikben én is meg akartam magam ölni, most 3. gimis vagyok és eszem ágában nincs ilyesmit tenni :)
2009. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Na, most kapok egy jó kis lepontozást! Hehehe. :))


Szerintem a kérdés jó.

Felvet egy nagyon érdekes problémát. Mégpedig azt, hogy az ember szabadsága, vagy az élete a fontosabb.

Itt pont erről van szó.


- Ha megmented, akkor korlátozod a szabadságában. (Ennyi erővel börtönben is élhetne.) Ugyan rámondják, hogy az ilyen ember "nem normális", "beteg", stb. De hát ez is csak egy különbözőség. Vajon melyik a jobb? Meghalni, vagy egy diliházban, gumiszobában leélni az életet?

vagy melyik a jobb, meghalni gyorsan, vagy éveken át kínlódni és szenvedni egy fájdalmas betegségben?


Miért baj az, ha valaki így különbözik a többitől?

Ja, persze, sokaknak fáj. És ezért a saját akaratukat rákényszerítik a másikra - mégha a másik nem is akarja.

Persze igen, sokan vannak, akik csak felhívják magukra a figyelmet.

Na, már csak az ilyenekért is érdemes hagyni, hagy csinálja. Hisz úgysem teszi meg.

Ha felmegy a hídra, és fenyegetőzik, akkor hagyni kell, majd lemászik. Ha komolyan gondolja, akkor úgyis leugrik. Ha meg nem komoly, csak figyelemfelkeltés, akkor úgyis lejön.


- Másik lehetőség: ha nem mented meg, akkor ugye elveszti az életét.

De hát az végülis az övé!!!


Miért kellene beleszólni? Én, ha öngyilkos akarnék lenni (persze ilyen soha nem fordulhat elő nálam, ez csak feltevés), és valaki feljönne a tetőre utánam, azt biztos magammal rántanám.

Nekem ne szóljon bele senki abba, hogy mit teszek a saját életemmel. Pláne ne szóljon bele, csak mert neki jobb ettől a lelkiismerete. Tennék rá, hogy neki szép az élet. Élje a sajátját, én meg élem az enyémet. Hagyjuk egymást békén.


Tehát szerintem nem kell megmenteni.

Persze a mai liberális világban, amire erősen hatott a keresztény gondolkodás (sajnos), ezt előszeretettel megcsinálják.


és különösen sok ember van (sajnos!), akik "mindenlébenkanál" módon minduntalan bele akarnak szólni mások életébe. Egyszerűen csak azért, mert SZERINTÜK így a jó. (Mert ők persze tudják, hogy mi a jó...! :D )



Ui.: Szerintetek elérem ezek után a 20%-ot? :))

2009. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó - köszönöm a válaszodat (nagyon tetszett). Pontosan ez volt nekem is a problémám: az egyén szabadsága vagy az emberiség által elfogadott és követelt szabályok betartása? A többieknek is köszönöm a választ (: Segítettek elég sokat.

Én is magammal rántanám, amúgy, mellesleg, csak említés szintjén ... :D

2009. febr. 20. 10:00
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Aki át tudja gondolni, és valóban szabad döntésből akar meghalni, az talál rá módot, hogy ne mentsék meg.

De Te mint megmentő, nem tudhatod, talán csak elhamarkodott döntést hozott - ha potyára mented meg, újra nekiállhat meghalni, de ha tévedésből meghal, úgy már nem tud visszajönni.

Vannak ilyen intézetek, ahol megölnek, ha nem tudod már magadat megölni, olyan beteg vagy pl. Svájcban.

De ott is várni kell, hirtelen felindultságból nem lehet.

Nézd meg a "Mégis, kinek az élete c. filmet!



Különben ölni bűn, mindegy hogy magunkat, vagy mást.

Magadat megölni is gyilkosság.

Gyilkosságban segédkezni, azt tétlenül nézni - szintén bűn. Gondolom, a legtöbb ember nem szeretne bűnös lenni. Aki (ön) gyilkos akar lenni, csinálja egyedül!

2009. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
nem kötelező megmenteni, a saját életével mindenki maga rendelkezik. csak hát elég érdekes lenne, ha végig nézném, h "na sikerült már, v még élsz?" ösztönszerűen meg akarjuk menteni a másikat, többnyire amiket eddig irtak, azért..is..meg ki tudja. végül is mi a jobb? szar vagyok, ha meghalni hagyom, vagy szar vagyok, h megmentem? neki jobb (de lehet csak per pillanat!!) ha hagyom, nekem jobb, ha nem hagyom. önzőségből. mert nehéz lenne azzal a tudattal élnem. h neki meg igy lesz nehéz élni, azzal akkor nem foglakozunk. nem tudom. "nincs válasz" kérdés ez;)......
2009. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!