Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak. Mit...

Családon belüli erőszak. Mit éltél már át?

Figyelt kérdés
Kérlek, írd le részletesen!
2011. febr. 13. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kicsi voltam apa (nem egyszer) bántotta anyát. Én nem emlékszek rá, csak anya mesélte. Apa engem leli terrorban tart, korlátoz, megaláz, úgy beszél velem mint egy állattal és megpróbálja elérni, hogy egy rakás szerencsétlenségnek érezzem magam, jó úton halad efelé. Néha szerintem a lelki bántás fájóbb, mint a fizikai, hiszen olyasvalakitől kapod mindezt akinek támogatnia kéne és biztatni. Sajnos ezek a megaláztatások nagyban befolyásolják az életemet. Minden önbizalmamat elvesztettem, 0-nak érzem magam, nem merek lépni semerre sem, mert félek a kudarctól. Most itt vagyok 19 évesen és az életem romokban hever. Rettegek az apámtól, és nem az vagyok aki lenni szeretnék.
2011. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

apám alkoholista, és vert már meg engem is meg anyát is

15L

2011. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezek mennyire számítanak családon belüli erőszaknak, de azért leírnám őket, mert szerintem érdekes dolgok.

A dolgok előzménye az anyámnak az apámmal való szar házassága. Muter állítása szerint már akkor is durván veszekedtek, mikor terhes lett velem (tehát az esküvőre kb. egy évvel). A fő probléma az volt, hogy otthon anyám csinált minden házimunkát, a fater meg csak vergődött a kanapén és várta a 20 literes, levessel teli fazekat. Ráadásul apám hétvégenként eljárt zenélni (gitározik) és piálni a haverokkal. 11 ily' módon leélt év után anyámnak kezdett elege lenni, és beadta a válópert. Ekkor voltam 9 (majdnem 10) éves.

Eleinte apám össze-vissza fikázta előttem anyámat, úgyhogy akkor úgy döntöttem, egy darabig nem kérek a muterból. Azonban mikor mégis elkezdtem járni hozzá és úgy döntöttem, éjszakára visszamegyek apámhoz, anyám nem engedett ki a lakásból (bezárt). A vége az lett, hogy apám az öccsével és pár ismerősével a ház elé jött, én meg torkom szakadtából üvöltöztem, hogy engedjenek ki. Ki is nyitotta az ajtót, én meg gyorsan leléceltem.

Egy év múlva rájöttem, hogy apám monológjának fele sem volt igaz, úgyhogy egy hét itt, egy hét ott volt a fennállás. Apám azt mondta, látja rajtam, hogy anyámmal akarok maradni. Innentől kezdve ő sem volt piskóta, párszor kidobott a lakásból piti dolgok miatt (pl. mert nem akartam vele és a csajával menni étterembe egy fárasztó o.kirándulás után), de olyan is volt, hogy átvitt nagyanyámhoz és ott is hallgathattam a hülyeséget.

Faterom csinált még pár cukiságot, 4-5 éves koromban pl. rendesen fejbevágott, mikor unalmamban zajongtam, aztán erőből rácsapott a combomra (hetekig lila volt a nyoma), ha idegesítettem. Később (mikor 8.-9. évemet éltem) a nyílt utcán rávágott a fejemre egy nagy csomag vécépapírral (persze szétszakadt a csomagolás és elgurult az összes guriga), illetve kirángatott a székből és leb*szott az ágyra, mikor nem akartam megmondani, hogy mit nézek a neten.

Volt még pár hasonló kaliberű szösszenet, de most csak ennyi jut eszembe. Nem tudom, olvassa-e még egyáltalán valaki a topicot, de azért leírtam, hátha.

2011. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

igen, én olvasom, szörnyű, h ki mit átélt, sajnálom ...

első: remélem rendbe jött az életed!!

2011. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is remélem!

A "poén" csak az, hogy szinte mindenkit azok részesítenek atrocitásokban, akiknek elméletileg szeretniük kéne őket...

2011. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!