Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha rájössz,...

Mit lehet tenni ha rájössz, hogy a barátnőd meglop? Hogyan mondjam meg neki, hogy tudok róla?

Figyelt kérdés

17 éves leányzó vagyok és egyik hibám, hogy nagyon megbízom a " barátaimban" .., másodjára is barátnőmre bíztam a táskámat. Hiba volt. mostmár több mint 6ezer hiány van a félretett pénzemből. Mit lehet ilyenkor tenni? ( Csak suliban tudok vele találkozni személyesen, így elég nehézkes négyszemközt beszélnünk)


Hogy hozzam fel a témát? vagy egyátalán milyen hangnemben érdemes szólni? ( Sajna nem tudok túlzottan agresszív lenni és megfélemlíteni valakit ) Ezért is esik nehezemre az, hogy "nekiessek" a barátnőmnek, mert félek ezzel oda a barátságunknak,ha szóvá teszem


2009. febr. 9. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ugyanilyen vagyok mint te, de azért adok pár tanácsot: Mondjuk bízd rá megint a tagyód, és tegyél bele egy ezrest, majd menj el, és egy olyan helyről ahol nem lát nézd meg mit tesz.


Vagy: A suliban hívd el, és kérdezz rá. Persze ne úgy, hogy " MI A FENÉÉRT LOPTÁL TŐLEM?!" hanem pl így: " te figyelj, a táskámból eltűnt egy csomó pénz, és rád bíztam... nem tudod véletlenül mi lett vele?" ha ő volt a reakcióiból ki lehet venni.

2009. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha meglop akkor eleve oda a barátságotok.Szüneteltessétek a nagy eggyűt léteket,nyugodtan mondmeg neki,ha fojtatja akkor végleg kampó a barátságnak.
2009. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Szia!

ha megbizonyosodsz abban hogy valóban ő nyúl a táskádba, járj túl az eszén! ne vidd magaddal a pénzed!!!!!!!! tegyél bele egy cetlit, hogy " ami volt azt már elvetted" vagy egyszerűen vedd ki a pénztárcád és tedd a zsebedbe ha ott hagyod a táskád! De én mindenképp kiokoskodnám hogy rajta kaphassam amikor belenyúl! egyáltalán mikor van rá alkalma? mert ha egyedül marad a táskával akkor ez kijátszható! azt mondod kimész a mosdóba aztán kifigyeled belepiszkál-e....ha igen akkor már csak hamarabb kell "végezned" mint ahogy ő gondolná.... innentől kezdve meg szerintem nem kell a kezdésen gondolkodni! és ezek után simán szembesíteném az eltűnt 6-ról is!

2009. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen igazából most hétvégén kaptam rajta a wc-n amikor hallottam,hogy elhúzta a táskám zipzárját. Rögtön amikor meghallottam szóltam neki, hogy most rögtön csúsztassa be a táskát a wc ajtó alatt. De szöszmötölt még vele,mondván, hogy kiveszi még a telefonját ( a wc-ben minek telefon?! eleve itt bukó) és ez idő alatt sajna ki is vette a pénzt. Amikor kimentem a wc-ből rögtön megnéztem a pénztárcám, és télleg kivette! rá is kérdeztem,hogy tud-e róla valamit. Mondtam neki, hogy "figyelj a 4ezerből hogyhogy 1db ezres van csak itt?" " Ne szórakozz velem! " és akkor előhúzta a pénzt. De nem szólt semmit utána. Csak annyit, hogy " nincs már több pénzem" (pedig eleve úgy jött el,hogy óh van 5ezrem , mert kaptam apámtól.." Pont egy buliba tartottunk úgyhogy így kénytelen voltam még ezekután kölcsönadni neki..
2009. febr. 9. 20:43
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen baratnod van??????

Nagyon durva, es kap 5000 Ft-ot egy bulira, azert ez sem keves penz, csak ugy elverni egyetlen este alatt!

Mindig egesd le, akarki van is ott, es nagyon nagyon jol tetted, hogy azonnal szoltal neki!!!!

De gondolom, hogy erezted te mar, hogy nem tiszta jellemu a csaj, hiszen miert szoltal volna amugy azonnal, hogy csusztasd be a wc-be a taskat.

Nem semmi, komolyan.

Soha ne hagyd a taskadat egyetlen pillanatig senkinel, latod a jo baratnod meglop, kepzeld mas mit tenne!

Azert kerdezd meg, hogy mire volt ez jo, esetleg mar be volt kicsit pialva, vagy jozanul is kepes ilyenre?

2009. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

1. válaszoló vagyok:

Ha így áll a dolog szépen mondd meg neki, hogy te sosem tettél ilyet vele. De most tényleg. Hogy képes ilyenre? Esetleg beszélj az anyjával. És bizonyítsd is be! Például menj el wc-re ó, ugyanúgy add neki a táskád, és mondjuk, ha van telefonod akkor próbáld meg felvenni valahogy. Vagy mint már írtam, figyeld ki, és lepd meg lopás közben.

2009. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jham , hát igazából nagyon megdöbbentő, mert az első pénz ami eltűnt az akkor volt, amikor nagylelkűen felajánlottam,hogy nálam aludjon.. és másnapra nyikk.. oda a lóvé. :/ akkor még nem szóltam semmit, mert nem voltam benne biztos, hogy ő volt..


Amúgy.. nem ivott semmit, utazgattunk a városban , még mielőtt az incidens történt.

Nagyon meglepett ez a dolog.. Nem vagyok spúr ember. Bárkinek szivesen adok kölcsön, ha kér és mondja,hogy bocsi, de nincs pénzem bulira, de elmennék. nem adnál kölcsön? Szívesen adtam volna. Miértelme ellopni? :/ Megse fordult a fejemben, hogy ilyenre képes.

Ha mondjuk az lenne,hogy szegény lennék és nem tudok elmenni sehova a pénz miatt, és lopásra kényszerülnék, akkorsem attól akinél ottalszom meg barátomnak tekintem.. Ennyi erkölcs sincs benne? Hallottam már sok pletykát a lányról, de ennek ellenére is megbíztam benne. Azthittem, hogy a barátaitól nem lop.. ( csak esetleg azoktól akik nem állnak hozzá közel) ezért is ilyen meglepő most nekem.. :/ Ma is a suliban úgy jött oda köszönni, mintha mi se történt volna.. vigyorog rám.. mellém ül órán stb.. megtéveszt. Nincs lelke?! Csak nekem fáj ez a tény? Neki szeme se rebben...

2009. febr. 9. 21:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát végülis már sikerült meglepnem lopás közben.. mert mondom amikor kijöttem a wc-ből rögtön szóltam neki. És a zsebéből vette elő a pénzt, és adta oda..
2009. febr. 9. 21:13
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a legjobb lenne, ha megszakítanád vele a kapcsolatot.
2009. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
annyira nagyon lehetetlen megszakítani,hiszen osztálytársak vagyunk
2009. febr. 9. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!