Gyere! Gondolkodj velem! Te erre nem vagy kíváncsi? Tudsz valami használható magyarázatot?
Vegyük például az egyes és a kettes számot. Közöttük végtelen sok ici-pici szám van. (pl. 1,00000000000001 meg 1,00000000000002) Akkor hogy jutunk egyről a kettőre, kettőről a háromra és így tovább az úgynevezett végtelenig?
14/L
a válasz egyszerű: k*rva lassan, ha csak objektíven a számolásra vagy kiváncsi.
ha mint eseményekbe elvont fogalomként, akkor is több tényező játszik közre, de akkor ez mégiscsak egy kifejezés ami semmit nem jelent.
Úgy, hogy minden egyes "ici-pici" számon végigmegyünk.
A [0,1] intervallum számossága kontinuum számosságú, magyarul nem lehet megszámolni hány darab számot tartalmaz. Viszont Az N, Z, Q halmazok megszámlálhatóan végtelen számosságú, azaz minden tagjukhoz hozzá tudunk rendelni egy nullánál nagyobb pozitív egész számot.
Úgy hogy hozzáadsz egy tizedet/századot/ezredet/tízezredet/százezredet/milliomodot/milliárdodot/billiomodot/billiárdodot/trilliomodot/trilliárdot/kvardilliodot/kvardilliárdodot/kvintilliodot/kvintilliárdodot/szextilliodot/szeptilliodot/oktilliodot/nonilliodot/decilliodot/undecilliodot/bidecilliodot/tridecilliodot/kvadecilliodot/kvintdecilliodot/szexdecilliodot/googolodot/centilliodot/centilliodot/googolplexedet
Ilyen a matematika.
Hát matek speciális tagozatra szeretnék menni,de valahogy ez nekem lehetetlennek tűnik ez az egyről a kettőre jutás.
hát az 1,001 között meg az 1,002 ottvan még rengeteg szám. Szóval lehet, hogy ennyire hülye vagyok,de még mindig nem értem.
Mondom, a [0,1] intervallumon lévő számokon nem lehet végigmenni. Elméletileg se. :)
Gyakorlatilag a pozitív számokon se, de elméletben azokon lehet.
Hehe. Hallottál már, Zénón paradoxonáról? :)
" Zénón nyolc lábnyira áll egy fától, kezében egy követ tart. A követ a fa felé hajítja. Ahhoz, hogy a kő eltalálja a fát, először meg kell tennie a köztük lévő távolság, azaz a nyolc láb felét, ehhez pedig valamennyi időre van szüksége. Ezután még mindig hátra van négy láb, ennek megtételéhez pedig először ennek a felét, vagyis további két lábat kell repülnie, és ehhez ismét adott idő kell. Ezután további egy, majd fél, majd negyed lábat kell megtennie, és így tovább a végtelenségig. Zénón következtetése: a kő sohasem éri el a fát."
Pedig tudjuk, hogy a valóságban a kő eléri a fát. Ilyen a matematika.
Vagy ez nem is a valóság? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!