Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatok barátkozni?

Hogyan szoktatok barátkozni?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,és érdekel hogy mostanában mi ez a nagy "barátság szindróma".Persze jó az ha az embernek van barátja.De mostanában azt látom hogy valaki egyszer beszél vkivel és akkor másnapra már "Bestek".Hogy van ez?Vagy egyáltalán hogyan szereznek maguknak ennyi barátot/havert?Mit mondanak..stb?
2009. febr. 4. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy nem szoktam barátkozni, nincsenek is barátaim. :)
2009. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is 14 vagyok...x)

"egyszer beszél vkivel és akkor másnapra már "Bestek"." Igen én is ismerek ilyet elég idegesítő...Szerintem az ilyeneknek nincs IGAZI barátjuk csak párszor beszélnek valakivel(lehet hogy csak neten és soha nem találkoztak még igazából -.-') és hogy "menőzzenek" kinevezik az illetőt "bestnek"...nekem van egy nagyonnagyon jó barátnőm, tényleg nagyon sokmindent köszönhetek neki de még sose "besteztük" le egymást...Eyszerűen csak tudjuk hogy számíthatunk egymásra...:)

2009. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy. Nekem sincsenek barátaim, én nem is akarok.


Egyébként nincs is olyan, hogy barátság.


A barátság elvileg az önzetlenségen alapul. Csak akkor barátság valami, ha önzetlen érzelem.


Viszont az ember soha nem önzetlen!

Azért barátkozik a másikkal, mert remél tőle valamit, ami az érdekéhez fűződik. Pl. védelmet, valahova tartozást, kölcsönös segítséget, stb.

Az anya is önző, mikor a gyerekét neveli. A saját génjeit segíti, a faj túléléséért küzd. Igaz, hogy szereti a gyerekét, de ez azért alakult ki nála, hogy az érdekében legyen.

Ugyanez igaz a gyerekre is. Azért szereti az anyját, mert tőle remél védelmet.


Az érzelmek azért alakultak ki az évmilliók folyamán, hogy segítsék a túlélést. Teljes mértékben önző dolgok.

Így a barátság is az.

De mivel a barátság - a hagyományos megfogalmazásban önzetlenséget jelent - így nem létezik.

:)

2009. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Előző válaszadónak:Tyűha!Ez tanulságos volt....Én elhiszem!Sőt igazad van!
2009. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen valóban elgondolkodtató a 3.-k válaszoló kommentje.De teljesen igaza van!Köszönöm mindenkitől a válaszokat!
2009. febr. 5. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehát akkor most már nem is barátkoztok? :)

(3.)

2009. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!