Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valaki ennyire...

Hogyan lehet valaki ennyire irigy és féltékeny a másikra?

Figyelt kérdés

Előre szólok, lehet hogy kicsit hosszú lesz, de azért megpróbálom röviden és egyszerűen leírni a problémát. Az egyik barátnőmről van szó, 16 éves. Ebben a tanévben iratkozott be a mostani iskolába, mert elköltöztek. Az osztályából két csaj betegesen irigykedik és féltékeny rá (lényegében utálják), csupán azért mert egy csodaszép lány. Ezen kívül nem adott más okot, hogy ennyire utálják. Nem kötött beléjük, sőt senkibe sem. Nincs elszállva magától, hogy Ő jobban néz ki az átlagosnál (de tényleg, hiába is gyönyörű mindenféle smink nélkül), kedves és aranyos mindenkivel. Ez még nem is lenne baj, hogy ez a két csaj szívleli, hiszen (ha tudja) inkább próbál nem a közelükben lenni, mert folyton beszólogatnak neki stb. Az egyik csajnak van egy pasija, aki egyszer beszélgetett, de sokkal inkább flörtölt vele. Nem nyomult rá a srácra meg ilyenek, semmiség volt az egész, de a csaj "máshogy" látta... Minden hülyeséget elkezdtek róla terjeszteni, a barátnőjével együtt. Pl. elcsábítja mások pasiját. Egy ribanc, aki mindenkit orálisan kielégít... Aztán, el van szállva a szépségétől (ami abszolút nem így van). Meg, hogy azért néz ki olyan jól, mert gazdag és plasztikázva van, meg egyéb ilyen marhaságok. Ezekből persze az égvilágon semmi nem igaz... de mivel még új diák volt sokan nem ismerték, szóval ezeket részben elhitték róla, szerencsére nem mindenki, mert akkor eléggé ki lenne közösítve... Hiába, sajnos így még többen szekálják és beszólnak neki, már bármilyen ürügyből (tanulás, sport). Leginkább a lányok (rágót is ragasztanak a hajába, ovis szinten…), de néhány a fiú sem "kíméli", már amelyik bunkó. Utalásokat tesznek neki, pl. "használhatnád azt a csodás szádat másra is", ilyenek… A nap végén sokszor már a sírás kerülgeti (erős idegzete van annyi szent), mert az ehhez hasonló dolgok mindennaposak, pedig nem keresi a bajt. Beszélt a szüleivel és a tanárokkal is, de nem ért vele túl sokat. Lényegében nem tudják kezelni a helyzetet… A komolyabb ügyeknél beírásokat, szaktanárit, osztályfőnökit adnak stb. Ez édeskevés, mert nem tanulnak belőle… Szerencsére jóban van néhány lánnyal és fiúval is, akik nem ítélték el, hanem megismerték, így nem maradt egyedül. Általában csak megjegyzéseket tesznek rá, de van aki nem áll meg ennyinél és akkor nem árt, ha valaki leállítja az illetőt. Én is sokszor közbeléptem már, mert addig-addig provokálták… egy srác fogdosta is, az a szitu orrvérzéssel ért véget, mivel én nem félek ütni, akár fiúról, akár lányról van szó, ebből legalább tanulnak :D Van is pár beírásom, de az már egy másik történet. A barátom sem szokta annyiban hagyni, ha látja hogy nem hagyják békén. Mondjuk ha épp a két (nem tudok rájuk jobb szót) ribanc piszkálja, akkor uralkodnia kell magán, nehogy „véletlenül az ökle elinduljon”, egyrészt Ő nem ver lányokat/nőket, másrészt elég nagy sérüléseket okozna, mert nem a vékony kategóriába tartozik és 193 cm :D Szóval hiába, nincs középpontban, valahogy mindig „megtalálják”. Mit lehetne még tenni, hogy leszálljanak róla? Ezen már nem lehet változtatni? Még 2 éve van a gimiből, remélem hamarosan leszállnak róla, mert leginkább velünk, végzősökkel van jó viszonya, de mi hamarosan távozunk. Azt mondta, hogy az eddigi iskoláiban is voltak, akik nem tartották szimpinek, de ennyire nem volt durva a helyzet. Tudom a világon vannak nagyobb problémák is, de ez már kezd egyre idegesítőbb lenni, nekem és neki is. Olyan, mintha a kishúgom lenne :) Sajnálom, ha hosszúra sikeredett az írásom.


Várom a válaszokat, véleményeket


Egy 18 éves lány


2011. jan. 19. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Fake kérdés.


A leirás alapján kedves, aranyos lánynak tünik. De rendes, szép lány nem létezik. :D


Viccet félre téve, sajnos nem tudom mi a megoldás.

Az emberek kegyetlenek tudnak lenni, és ha az osztálytársai nem nyitnak felé minimálisan akkor veszett ügy.

19/F

2011. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez sanszos
2011. jan. 19. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanaz a helyzet, mint ami velem volt középsuliban, csak én nem voltam világszépe. Elvoltam a magam kis világában, de kénytelen voltam kiereszteni a karmaimat időnként. Akkor elkussoltak...

Azt tanácsolom a barátnődnek, hogy eressze ki a hangját, vágjon vissza valami ütős beszólással, aztán hagyja ott a megszeppent kis hülyéket. Csináljon mindent úgy, ahogy szeretne, tanuljon, sportoljon, és magasról csinálja le, mit mondanak a háta mögött. Néha jobban teszi, ha kiáll magáért és porig alázza a ringyók becsületét, még ha ez nem is igazán az ő stílusa.

Nekem sem stílusom a verekedés, mégis felakasztottam 1-2 csajt a fogasra, vagy begyömöszöltem a szekrénybe, vagy kitéptem a hajukat... kaptam is beírást, de ki nem tojja le... ha nem tanul meg védekezni ezen támadások ellen, akkor benne van a pakliban az is, hogy pszichiátriára fog kerülni később.

Sok sikert kívánok.

2011. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó :)
2011. jan. 23. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!