Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy befolyásol...

Létezik olyan, hogy befolyásoljuk azt, amit álmodni fogunk?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy teljesen érthetően sikerült a kérdést megfogalmaznom. Amire gondolok, az az, hogy pl. alvás előtt vhogyan betápláljam az agyamba, amit álmodni szeretnék... Az nem működik, hogy simán csak folyamatosan rá gondolok, mert már sokszor próbáltam, nem ment... :D Am az a másik, hogy tudom, az álom nagyjából micsoda, legalábbis olvastam már róla... Itt olyas valamire gondoltam, ami pl. olyan, mint az, hogy be tudok táplálni az agyamba egy időpontot az agyamba, amikor fel akarok kelni... Ez hülyeségnek tűnhet így első hallásra, pedig nagyon nem az... De mégis... Lehetséges vajon? Olvastam régebben erről egy könyvet, amiben az agy "programozásáról" is volt szó. Már nem tudom a címét, akkor nemigen érdekelt a dolog... De most vhogy mégis előjött... Mert gondolok vkire nagyon sűrűn, mégsincs benne az álmaimban... :( És ez engem zavar... :(
2009. jan. 24. 17:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És most jönnek majd a leszóló kommentek, mert így utólag visszaolvasva, lehet, hogy tényleg elég ostobának tűnhet a kérdés...
2009. jan. 24. 17:06
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyet én is szoktam...nem butaság..ha koncentrálsz egy témára,személyre nagy esélye van h.szerepelni fog az álmodban.
2009. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehetséges.Nálam is előfordul ez elég sűrűn.De nem csak ez általában olyan is szokott lenni hogy látom magam álmomban és mondom hogy,, na mostmár felkéne kelni mert uncsi ez az álom"meg ilyenekXD...
2009. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszem ágában sincs leszólni, de azt tudnod kell, hogy az álom azért nem megy "megrendelésre", mert a nem tudatos éneddel álmodsz.

Az agyad a nap eseményeit dolgozza fel, ebből nem lehet kiragadni egy különösebb részletet.

Általában azt álmodja meg az ember, illetve azzal kapcsolatban álmodik, amit elalvás előtt az utolsó öt percben tapasztalt / látott / érzett stb.

Én speciel olyankor szoktam kívánni, hogy bárcsak folytatódna az álmom, mikor valami nagyon kellemeset, vagy izgalmasat álmodom és valami miatt felébredek.

Ritkán, de néha előfordul, hogy egy éjjel többször is megébredek, majd visszaalszom, és ugyanott folytatódik az álmom, ahol "megszakítottam", pedig feltehetőleg egy-egy álmunk nem hosszabb, mint 5 perc, ennek ellenére úgy érzem, mintha az egész éjszakát végigálmodnám.

2009. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2009. jan. 24. 18:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én is sokat olvastam a témában, anno ( 20 éve) kiselőadást tartottab belőle a fősulin, de sajna nem emlékszem pontosan, de valóban lehet befolyásolni, de kitartónak kell lenni, és úgy emlékszem nem az elalvás előtti utolsó öt percben történtekről álmodunk,vagy arról, amire akkor gondolunk sőt nem is biztos, hoyg az aznapi dolgokról, hisz nem is álmodunk minden nap, de a megtörtént, vagy átélni vágyott, tehát meg nem élt dolgok szerepelnek álmainkban. Én is próbáltam arról álmodni, amiről szeretnék és sikerült... sokat gondoltam rá , nem csak este, hanem a nap során többször és azt is odagondoltam, jhopgy fogok róla álmodni. ez egy kicsit bebeszélősnek hangozhat, de így volt és sikerült. nagy a szakirodalmaha érdekel olvass sokat, ezt nem lehet pár tanács alapján megoldani, nem rántotta recept.

sok sikert

2009. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt nem tudom lehet előre befolyásolni, hogy miről álmodj... De alvás közben az álmodat tudod befolyásolni, de ahhoz sokat kell "tanulni". (Bár nekem már ment "véletlenül" is)


Keress rá google-n arra, hogy "tudatos álmodás" rengeteg linket fogsz találni :)


Sok sikert!

2009. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. jan. 24. 20:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakkönyvben azt olvastam, hogy az álom az agy spontán reakciója a szó szerinti "meghülyülés" ellen.

A napi stresszt vezeti le az agyunk az álom során, ha nem álmodnánk, az agyunk nem tudná feldolgozni azt az információhalmazt, amit kapunk a külvilágból.

Talán ezért is van az, hogy az őrültek (pszichológiai értelemben vett) keveset alszanak, és akkor sem álmodnak általában, csak ritkán (szintén szakirodalomban olvastam),ezért az ő elméjük extrán nem tudja feldolgozni a külvilág ingereit, tulajdonképpen ebbe "betegszenek bele" - szándékosan nem írtam ide a tipikus szót, mert sértő, ebben a témakörben...

Van is egy idézet az álom varázsának kifejezésére, illetve arra, hogy sorscsapás lehet az, ha valaki nem képes álmodni - remélem helyesen idézem:

"Ha elfelednélek Téged Jeruzsálem, kerüljön engem el a vígasztaló álom!"

Jó éjszakát!

2009. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te szerintem a Silva féle agykontroll könyvre gondolsz!Abban irt ilyeneket és tényleg müködik! Tesóm pl. sosem tudott időben kelni mindig elaludt! Ezzel a módszerrel mindig fel tudott kelni!Igaz nagyn sokáig tart mire belejössz de nekem is sikerült már olyat álmodni amit szerettem volna!
2009. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!