Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az észre vagy a szívre hallgatsz?

Az észre vagy a szívre hallgatsz?

Figyelt kérdés

1; ész

2; szív


Kérem, először egy számot írjatok és utána fejtsétek ki miért.


Szituációk:

A hajléktalanokhoz való viszony.

Szív: Segíteni kell az embereken.

Ész: Menjen dolgozni, nekem ki segít?


Kölcsönt kér a rokonod

Szív: Össze kell tartani, még is csak rokon.

Ész: Mi vagyok én bank?A pénzt nem adná vissza valószínűleg! Menjen kérjen mástól!


És hasonlók.


Mire érdemes hallgatni szerintetek?


2010. dec. 24. 11:25
1 2
 1/14 Saten ‫҉ ***** válasza:
93%

Én inkább a falloszomra hallgatok. Az mindig jó irányba sodor :D

Na jó ha csak ez a két lehetőség van akkor:

Ész

Hogy miért? Mert a hajlékanok nagy részének a pénz piára kell, kölcsön meg nem adok mert nem akarok pofátlankodni utána, hogy mikor adják vissza

2010. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szívre többet hallgatok, de a te példáidban pl. az eszemre hallgatnék.
2010. dec. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1. ész


mert:

-az eszem azt nézi nekem miből van hasznom...

-és a pénzre hallgat.

2010. dec. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ha valaki az eszére hallgat, attól lehet segítőkész, mert máshogy fogja föl a helyzetet... én egy csövesen nem segítenék! hogy miért nem? nem azért mert nincs szívem, hanem mert ő tehet arról h elbaszta az életét... fiatal korában biztos inkább nőket erőszakolt, meg ablakokat tört, nem tanult meg füvezett, és verte a gyengéket..(talán) ezek azt sem érdemlik meg h szenvedjenek az utcán...(lehet h sajnáljátok őket, mert kuncsorogniuk kell és nyaliznak, de mikor még az anyjuk nyalta ki a seggüket nagy pofájuk volt). Rokonnak meg adnék ha nem a semmiből jön elő, és lenne pénzem...
2010. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szamóca. ***** válasza:

érdemes az észre hallgatni.

ez az egy ami sosem ment. tipikusan az az ember vagyok aki gondolkodás nélkül hallgat a szívére, utáan meg besz*pja vele de megbánni még akkor sem sikerül és legközelebb ugyanazt elkövetem. ez nálam mindig minden téren így volt. minden döntést érzések alapján hozok, sosem tudtam valakit azért nem szeretni mert az eszem aztmondta, sosem tudtam valakinek nemet mondani mert az lett volna ésszerű.

szaarügy. talán majd sikerül leszoknom róla.

2010. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

2:1 ha fontolóra veszem, hogy pénzt adok egy hajléktalannak, megkérdezem tőle, hogy mire kell neki. vagy ha kajára kell, veszek neki egy szendót, azt nem issza el!

Rokonnak meg adnék én pénzt, ha kérne, bár ez attól függ, milyen vele a kapcsolatom. Ha ráveszi magát, hogy kölcsönkérjen, valószínűleg nem tényleg szüksége van rá, és tróger, visszaadja.

2010. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

saten téged úgy kiírtanálak :)

egyébként 1; ész.

1. szituáció - ahogy leírtad, menjen dolgozni, biztos piára kell neki és amúgy sem érdekel felőlem meg is dögölhet.

2. szituáció - ha tudom hogy nem adja meg akkor menjen kérjen mástól, vagy oldja meg maga mit bánom én. (persze azért mondjuk a szüleimnek adnék kölcsönt)

2010. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 szamóca. ***** válasza:

abszolut nem biztos hogy a hajléktalannak van más lehetősége. dolgoztam velük pár hetet, és megismertem párat... nem kell feltétlen elitélni

isznak? hát én is innék b*sszameg, télen legalább melegen tart.

2010. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1.

Nem én tehet arról, hogy alkoholista, miért én fizessem a piapénzt?


2.

Ha a viszonyunk nem olyan, hogy évente egyszer beszélünk, akkor van ez, akkor adnék.

2010. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amíg nem hittem magamról, hogy okos vagyok, addig a szívemre hallgttam és boldog voltam.

Aztán rájöttem, hogy okos vagyok, tudok a saját fejem után menni és akkor jobblett a helyzetem, de nem voltam boldog.

Most nehéz visszaszokni, hogy a szívemre halgassak megint, de jó úton haladok és megint kezdek boldog lenni.

2010. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!