Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha van egy szép mintás szalvét...

Ha van egy szép mintás szalvétám, akkor abból milyen karácsonyi ajándékot lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Több szalvétám van és több rokonomat is megakarom ajándékozni.Én azt találtam ki hogy mindenki ajándékába egy szalvétát rakok.Mit tudnék csinálni ajándéknak?
2010. nov. 13. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Gipszből önts ki egy szép képkeretet, de olyat, aminek van hátulja is. Lehet kapni formát és gipszet is hobbi boltban. Fesd be bármilyen színre a megszáradt keretet. Dekopázs ragasztóval (szintén hobbi boltból) kend be a keret belsejét, illeszd bele a méretre vágott szalvétát és azután ismét kend át ragasztóval. Ha megszáradt kész a dekoratív, egyedi fali kép. Tuti ajándék, én már csináltam. Ha esetleg nem világos minden, akkor írd be a keresőbe, hogy szalvétatechnika és ott képekkel könyebb lesz...
2010. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én ötletem is hasonló. Anno suliban papírdobozt csináltunk hasonló technikával. Lehet kapni sima natúr dobozkákat papírból. Nekem pici kocka alakú van, abban tartom a fülbevalóimat:) De barátnőmnek pl egész nagy kör alapú van. Na szóval a lényeg, hogy kell papírzsepi, szalvéta, meg tapétaragasztó. A papírzsepit szétszeded rétegeire, aztán csíkokat tépkedsz belőle, olyan 2-3 cm széleseket. Bekened a dobozt a ragasztóval, majd szépen ráteregeted és rányomkodod a csíkokat. Azttán mégegyszer megkened és újabb PZS csík réteg. Doboztól függ hány réteg szükséges. Amikor már eléggé befedted a zsepivel a dobozt, vagyis fehér és nem igazán látszik át az eredeti színe, akkor az utolsó rétegként a szalvétát ragasztod rá (ha többrétegű a szalvéta akkor a legfelső színes rétegét leszeded és azt használod). Ugyanúgy ragasztóval megkened aztán óvatosan rányomkodod a szalvétát, vigyázz mert könnyen szakad. Lehet úgy is hogy egy mintás szalvétát ragasztasz rá, vagy úgy hogy egyszínűt és egy kivágott mintát még a tetejére ragasztasz. A legvégén kend le mégy egy vékony fedőréteg ragasztóval a dobozt aztán hagyd száradni. Igazából az egész nedves lesz és átázik, hisz nem kell megvárni amíg a rétegek száradnak, egyszerűen ragasztgatod egymásra. Ha lelkes vagy a doboz belsejét is kidekorálhatod ugyanígy, igazából úgy szép sztem.

Ezzel a módszerrel akár képkeretet is csinálhatsz.

Szerintem ez lányoknak tuti ajándék, szép ékszeres dobozkát lehet így csinálni:)

Linkelek egy képet az én dobozkámról.

[link]

[link]

2010. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. dec. 9. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!