Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől "működik" a több éve...

Mitől "működik" a több éve elromlott zsebórám?

Figyelt kérdés

Szóval. Elmesélem az egész történetet. :D Egy ideje szerettem volna egy zsebórát, nézegettem is őket az interneten, aztán anyukám szólt, hogy neki régen volt egy pici zsebórája, de az már nem működik már régóta. Akkor használta és akkor romlott el, amikor annyi idős volt, mint én. (Most 14 éves vagyok) Én meg megkerestem a zsebórát, és tökre örültem neki, pluszban még azért, mert a nagymutató az 4-es és az 5-ös között, a kismutató az 5-ös és a 6-os között állt. Szóval körülvették az ötöst, nekem meg az a kedvenc számom.

Lényeg, a lényeg: a nagymutató először átkerült az ötös másik oldalára. Aztán a hatoson túlra. Most pedig a hetes és a nyolcas között van. (Ez pár hét leforgása alatt történt) Mozogni még sose láttam, csak azt tapasztaltam, hogy arrébb vannak a mutatót, holott elvileg nem működik az óra. A kismutató meg egyébként mozdulatlan.

Nem tudom, hogy ez mitől lehet, már mindenféle hülye elméletet kitaláltam rá. :D Hogy nem is az emberi időszámításhoz van beállítva meg ilyenek. XDD Na, szóval az érdekelne, hogy ez mitől lehet. Nem baj, ha valaki nem tud pontos választ adni, tippekre is kíváncsi vagyok.

Ja, és nem, egyszer sem mondtam neki, hogy "Mukodj!". :D


2009. jan. 9. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem ojan volt, hogy meghalt a papám, aztán a házban pakoltunk, és megtaláltam az óráját, hazavittem emlékbe, rá pár hétre megállt. aztán nemrég elindult megin :O


nem tudom, hogy mi lehet a tieddel, a nem emberi időszámításos elmélet jó xD :D de sztem csak simán kilazul egy csavar, és lassan halad a mutató, amikor a zsebedbe van és rázkódik.

2009. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így tetszik, akkor vidd el egy óráshoz, aki esetleg kipucolja (nem 2 ft lesz) és utána talán működik. Különben meg tényleg ez lesz: néha beindul 4-5 percre. Aztán újból elakad.
2009. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy nem is az emberi időszámításhoz van beállítva meg ilyenek"

hát ezen behaltam hallod:DDDDD

sztem is vidd el óráshoz, majd ő megjavítja. az én faliórám is így "mozog" és kb mindig ugyanabba az időbe indul el, az is fura, de nem hiszem, h azon kívül, hogy merül az elem bármilyen más dolog lenne a háttérben.

2009. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szellemóra... :D

Amúgy szerintem is vidd el óráshoz, ő talán megtudja csinálni, hogy mindig mozogjon. ;)

2009. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
csak ugyanazt tudom mondani: órás :) mellesleg nekem is van egy órám, és minden hajnalban megállt 5 óra 50 perckor :O :D már kezdtem picit félni tőle, mi lesz velem 5:50-kor de eddig nem történt semmi se :)
2009. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ott volt egy szem kosz a fogaskeréken. Nekem is volt ilyen órám.
2009. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mechanikus óra valószínűleg, és lehet h tényleg beporosodott,vagy meg nincs felhúzva?
2009. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vagy még az is lehet hogy a gravitáció lehúzta :)
2009. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!