Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minek működik 2000 KW.-al a...

Leos pg kérdése:

Minek működik 2000 KW.-al a rádió adó az AM 540 KHZ.-en Soltról?

Figyelt kérdés
Az AM.sávban 20 KW.-os adó eltud menni 80 km.-es körzetig is! Tehát fölösleges, és pazarulás 2000 KW.-tal működtetni azt az adót! Sőt bezavar az sokmindent, pl.: a vezetékes telefonban is az szól, és káros is, mert túl erős! Elektro-szmogot, és elektro-mágnesességet csinál az! Sehol se nincs ilyen túl erős rádió adó! Minek szól az egész Európában, nem értem! A műholdak pont arra lettek kitalálva! Akik csinálják, azok vagy nem értenek hozzá, vagy nem érdekli őket, vagy csak parancsra működik az ügy náluk. Ja meg a Kossuth R.az amúgy is túl sok adókról szól a CCiR FM.sávban! De hogy minek szól ott is, azt nem lehet tudni! Mert helyette szólhatnának jópár zenés adások! A duma adásoknak meg csak az AM.,és az SW.sávban kőne szólni nekik, mert azok monok! Az FM.sáv az meg stereo, és az a zenére lett kitalálva! Tehát Soltról az az adó vagy le legyen kapcsulva, vagy max.20 KW.-al működjön!

#am sáv #elektro-szmog #2000 kw #stereo hang #solti rádió adó #pazarulás
ma 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A szemetek! Sztem 16 kW is elég lenne, úgyse hallgatják sokan! Döntsük le a tornyot! Le az átkozott antennával!
ma 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És le a mondatvégi ponttal! Is! Éljenek a felkiáltójelek!
ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2x1000kW csak akkor kapcsolják be mindkét fokozatot amikor nagoyn kell. Illetve nem fixen sugároz 2x1000kW-al hanem kis mértékben változik a moduláció mélysége és ezzel tudják a hatásfokot javítnai, és annyira sugároz amennyire a légköri viszonyok megkívánják.
ma 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert a Kossuth rádión szokott a népéhez szólni Orbán királyunk néha-néha, ezért fontos. Meg az az adótorony nagyjából az ország köpzepén van. Fontos, hogy mindenütt tudják hallgatni Orbánt, a határon túl is.
ma 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve katasztrófahelyzetben az a központi adó, és ott mehetne ki katasztrófa utasítások. Erre van minden berendezkedve.
ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom régi a cikk, de még ma is aktuális, és érdemes elolvasni akit érdekel ez a dolog. Meg látszik a térképen, hogy mekkora területet fed le a Solti adótorony Kossuth rádió sugárzása. [link]
ma 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: Én az olaszoroszgái Velencében egy sima zsebrádióval fogtam a Kossuth adását 540kHz-en kb. 15 évvel ezelőtt amikor ott voltam.
ma 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!