Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan éritségizhetek le ha...

Hogyan éritségizhetek le ha nem akarok?

Figyelt kérdés
nem akarok tanulni és iskolába járni de le kell éretségiznem

okt. 18. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Erőltesd meg magad. Tanulás nélkül csak arra a tudásra számíthatsz, amit az órákon figyelve összeszedtél az elmúlt 12 évben.

Mit akarsz csinálni érettségi nélkül? És az amit csinálsz az milyen hosszú távú biztos megélhetésre elég? Mert ha az megszűnik, és még egy érettségit sem tudsz felmutatni, akkor szívesen várnak a közmunka programban, vagy egy gyárban a szalag mellett.

okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy milyen nélküle. Egyébként az sem hülyeség, ha érettségi nélkül, szakmával vállalkozik valaki a munka világában, már ha ért is hozzá az illető, és van némi anyagi és kapcsolati tőkéje. Az érettségi igazából a továbbtanuláshoz szükséges, és nem mindenki gondolja úgy, hogy diploma nélkül jól meg lehet élni. Például én sem, közel 10 éve érettségiztem, dolgoztam/dolgozom sok helyen, mülföldön is, és jövőre lesz meg a mérnöki diplomám. Maradjunk annyiban, hogy most sem keresek rosszul, viszont engem nem feltétlenül a pénz hajt, hanem a számomra új dolgok megismerése.
okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SZTANN ***** válasza:
100%

SEHOGY. Neked nyilván nem való a rendes iskolai tanulás. Válassz egy jó szakmát, és azt tanuld ki rendesen (az is komoly tanulást, szorgalmat, munkát követel!) - utána dolgozhatsz, kereshetsz jól is.

De ahhoz is TANULNI KELL, sokat, folyamatosan. Érettségi nélkül. Vannak ügyes, dolgos szakik, akik jól elboldogulnak így is.

okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!