Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha túl sokat számítógépezek,...

Ha túl sokat számítógépezek, megvakulok?

Figyelt kérdés
tegnap 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. De ha elfelejtesz pislogni akkor kiszáradhat és begyulladhat a szem (nem vakulsz meg a végén), vagy nem tartasz szüneteket több órányi egy helyben ülés alatt, akkor lehet egyéb kellemetlen testi tünetei.
tegnap 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi egyéb?
tegnap 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Megvakulni nem fogsz, de a szemedet erősen rontja.
tegnap 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pl. rossz irányban és hosszasan megerőltetett egeret fogó kézben alagút szindrómák (kéztő, könyök).

[link]


Ugyanígy bármi ami az ergonómiai követelményeknek nem felel meg (szék-asztal távolság, méret, magasság), az azt érintő testrészt terhelni fogja. Nyakat, végtaghajlatokat, gerincet, vállat stb.

tegnap 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvastam ugyan fáradt, meg száraz szemekről, de én sosem tapasztaltam ilyet, pedig régen CRT monitor előtt is dolgoztam, mostanában néha 12 órát is töltök naponta képernyő előtt kisebb megszakításokkal (pl. sport, séta). Gyerekkoromban sem jutott volna eszembe ilyen hülyeség. Tudod, hány ember lenne most vak?
tegnap 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem látom jól... mi a kérdés?
tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 40 éve számítógépezek sokat és nem vakultam meg, sőt szemüveg sem kell egyelőre, pedig már szinte mindenki hord valamit. Fáradékonyabb a szemem, ennyi történt.
ma 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!