Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak még értelmes nők? vagy...

Vannak még értelmes nők? vagy az már nem divat számukra?

Figyelt kérdés
ma 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincsenek.

Így nem zavarja őket, hogy a kérdőmondatot kisbetűvel kezdted és az sem, hogy a "divat... számukra" a magyar nyelv megerőszakolásának tűnik.

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ha már idézel, akkor miért kell még három pontot beszúrni?

Ez minek a megerőszakolása?

Ha már a nyelvészkedésnél tartunk, nem lehet elsiklani afelett sem, hogy "a kérdőmondatot" írsz, miközben a kiírt kérdés két kérdőmondatból áll, ráadásul az egyik bizony nagy kezdőbetűs. Az általad használt formula egy kérdő- és egy (vagy több) egyéb mondat esetén lenne nyelvtanilag helyes, hiszen akkor rámutatnál arra a bizonyos mondatra. Így viszont, hogy a két kérdőmondat közül az egyikre vonatkozik csak az állításod, nyelvtanilag teljesen téves a kijelentésed.

Mondhatnám, hogy a magyar nyelv megerőszakolásának tűnik...

ma 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:

#2

Csak az egyik kérdőmondatod hibás, a második, amit kisbetűvel kezdtél.

A "divat számukra" meg létezhet, de modoros. Oké, lehet, hogy csak nekem az.

ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Látom, még szövegértési problémáid is vannak.

Elmesélem még egyszer, sokkal lassabban, hátha így megérted.


1)

"Csak az egyik kérdőmondatod hibás, a második, amit kisbetűvel kezdtél."

Én ezt tudom. Te viszont azt írtad, "a kérdőmondatot kisbetűvel kezdted" - ami épp azért, mert két kérdőmondat van és csak az egyik hibás, HELYTELEN. Helyesen így hangzott volna a kötözködésed: "az egyik kérdőmondatot kisbetűvel kezdted" - bár az, hogy kérdőmondat, teljesen irreleváns, hiszen nem különbözteted meg vele egyiket a másiktól. Tehát bőven elég lett volna annyi: "az egyik mondatot kisbetűvel kezdted".


2)

"A "divat számukra" meg létezhet, de modoros."Lényegtelen, nem a mi feladatunk eldönteni. Nem is ez a gond azzal amit írtál, hanem az, hogy IDÉZEL, azaz idézőjelben hozod az én szövegemet, DE MEGVÁLTOZTATOD. Teljesen céltalanul beletolsz még három pontot. Egyrészt minek, másrészt így már nem idézet...

ma 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!