Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A palackokért kapott blokkot...

A palackokért kapott blokkot hol tudom kézpénzre váltani?

Figyelt kérdés

okt. 2. 15:58
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
100%

#5: Elhiszem, hogy dühös alulfizetett bolti dolgozó vagy és terjeszted a hülyeséget, de olyannyira nem így van, hogy több helyen van, hogy ha vásárolsz is előbb kiadja a blokkon szereplő összeget a kasszás, majd beüti a gépbe azt, amit vásárolni akarsz, mert olyan elcseszett a rendszerük.


Arra pedig JOGSZABÁLY kötelezi őket, hogy kifizessék neked készpénzben.


A multiknál van a legkisebb probléma belőle egyébként, mert nekik tökmindegy, hogy a cetli alapján odaadja neked a pénzt vagy le is csippant mellé még két árucikket.


A haszonleső kisboltosok, főleg vidéken, ahol monopol hatalommal bírnak már jobban nyígnak amiatt, ha ki kell adniuk a készpénzt, mert abban a reményben vállalták be ezt a számukra sokszor opcionális szopást, hogy nem csak helyből, hanem még a környező falvakból is majd jól odamennek az emberek és levásárolják, a valóság meg az lett, hogy hajléktalanok, etnikai kisebbség meg egyéb félelmetes formák pakolják tele retkes flakonokkal a gépet és mivel azok kifejezetten tisztában vannak a jogaikkal és a rendőrrel is úgy pofáznak, mintha a seggükből húzták volna ki őket, maradnak a megfélemlíthető birka népség, akiknek el lehet magyarázni, hogy "Rosszul tetszik tudni, Mari néni, csak levásárolni lehet."

okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

11-s.


Sosem voltam és nem is leszek bolti eladó.


És nem vagyok dühös sem,mert miért lennék az.


Egyszer nem kérdezték meg egyik boltban sem hogy a blokkért cserébe zseton kérek-e vagy levásárlom.


Nyilván azért nem mert nem adhatják ki készpénzben,hanem köteles vagy levásárolni már ha akarod.


De felőlük ki is dobhatod a kukába a blokkodat.


Csakis átutalás estén vehető le róla a pénz saját magad által ,és ezt kellene már felfogni.

okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
12. Nàlad átszakadt a lemez? Vagy miért írsz hülyeséget?
okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Amit te hülyeségnek gondolsz az pont nem az,le kell vásárolni és ennyi. Nem fogják neked kesben odaadni,mert akkor a gépet is megcsinálhatták volna úgy hogy pénzt adjon ki.
okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

14. Kedves, tedd meg, hogy elolvasod a rendeletet!

Vagy jelentsd fel azokat a pénztárosokat, akik eddig kifizették a bónt.

okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

15-s.


Nem fizet senki semmit sem köteles vagy levásárolni,tehát nem tudom hol hallotál ilyen rendeletről de ahol élek 10000-s kisváros mindenki levásárolja a blokkját.


Mert senki sem halott ilyenről hogy kápéban odaadják a pénztárosok a pénzt mi a blokkon szerepel.

okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Èn nem hallottam, nem találkoztam valakivel, aki ismer olyant...

A kis kezembe leszurkolta a néni.

okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

16/ (19:07) „nem tudom hol hallotál ilyen rendeletről de ahol élek 10000-s kisváros mindenki levásárolja a blokkját.”

„450/2023. (X. 4.) Korm. rendelet A visszaváltási díj megállapításának és alkalmazásának, valamint a visszaváltási díjas termék forgalmazásának részletes szabályairól

24. § (3) A koncessziós társaság olyan visszaváltási díj visszatérítési rendszert épít ki és üzemeltet, amelyben a forgalmazónál elhelyezett automata visszaváltó berendezések által kiadott, az adott visszaváltási helyen levásárolható vagy készpénzre beváltható utalvány mellett minimum egy további módon biztosítja a visszaváltási díj megtérítését a fogyasztó részére.”

Te is elolvashatod a Nemzeti Jogszabálytárban – meg a 10000-s kisvárosból bárki, aki tud olvasni –: [link] ; a két megnevezett kötelező visszatérítési forma egyike a készpénz kifizetés.

Én már többször választottam a készpénz kifizetést.

okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

18. Gyanítom, hazugok leszünk, vagy hasonló.


A mohu oldsla is itt van.


[link]

okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Oké srácok, úgy látszik ebben is tévedtem xD Van, aki ragaszkodik hozzá.

(1. és 8. voltam.)

okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!