Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hát most nagyon fura lesz. De...

Hát most nagyon fura lesz. De loptak az udvaromról, nem kaptam el a tettest de itt hagyta az igazolványát. Ezzel feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Éjszakai műszakban dolgozom, és már 3-4 alkalommal loptak az udvarról. Eleinte apróságokat, 1-2 tyúkot, gereblyét ilyeneket..Jelentettem, nem tettek a rendőrök semmit. Volt hogy rajta kaptam egy vékony srácot de nem bírtam megfogni eddig. Most viszont, ellopott egy Husqvarna gépet és találtam a hátsó kapu mentén egy pénztárcát, amibe személyi igazolvány és lakcím kártya is van. Ezzel ha jelentem elkapják a kisg*cit?
ma 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok rá reális esélyt. Ugyanakkor mielőtt agyonütöd vedd figyelembe, hogy a pénztárcát is lophatták valahonnan.
ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ismerem a srácot, amióta itt lakik azóta van lopás. Láttam már hogy ő jár az udvarba, csak nem tudtam megfogni. Napközben pedig ha csak simán oda megyek és telibeverem még nekem lenne belőle bajom.
ma 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazolvány semmit nem számít.

Egyrészt nem tudod bizonyítani, hogy egyáltalán a te telkeden találtad, másrészt azt sem, hogy az illetö vesztette el, töle el is lophatták korábban

ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezek törvény szerint azt csinálnak amit akarnak más kárára…Nagyon jól haladunk
ma 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen a törvény MINDEN embert véd.

Ha a te igazolványodat/tárcádat ellopja valaki, utána meg eldobja valahol, akkor az azt jelenti, TE voltál ott????


Kamerázd be a házadat/udvarodat, meg ne hagyd szanaszét a cuccaidat. Ugyanis ha egy Husqvarna gépet el tud az UDVARRÓL lopni, ott te is hibás vagy, normál esetben az értékeket be szokták tenni egy kamrába, ami zárható.

ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért ha ismeretlen tettes ellen feljelentést teszel, és hozzárakod, hogy a helyszínen találtál egy idegen tárcát is iratokat az észleléssel egy időben... arra nehezen mondaná a rendőr, hogy ezek között egyáltalán nem lehet összefüggés. Nem törvényszerű, hogy komoly következménye lesz a végén, de ha van esze a tolvajnak és ennyire nyilvánvalóan lebuktatta magát, többet a közeledbe nem megy, ahogy a háznak sem.

Másrészt ahogy írják: kamera. Pár tízezerért lehet már venni olyat ami értékelhető felvételt készít (akár 360 fokban forgatható vagy olyan funkció van benne, hogy mozgásérzékelő és leköveti az észlelt mozgó alakot), és van hogy már egy álkamera kirakása is elég riasztó. Az igazival viszont bizonyítékod is lesz.

ma 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös ezt a szuper tanácsot! Tudod a garázs az udvarban van benne a gépek, a tyúk az ólban mégis mindent kinyitnak és visznek mint egy bevásárló központban csak itt nem fizetnek érte. De lehet mostmár vezetek áramot a kerítésbe és akkor nem a pénztárca marad itt. Kamera volt felrakva 2x is, azt ledobálták kövekkel…Ez mind 1 hónap leforgása alatt…eddig egy nyugodt csendes utca volt, és feltünő hogy egy család költözött ide azóta mindenkinél ilyenek történnek…
ma 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért hülyeséget ne csinálj, mert az emberölésért leültetnek (előre kitervelt, szándékosan elkövetett, esetleg még aljas indok is megáll). Arról nem beszélve, ha téged ér miatta baleset vagy bárkit akivel együtt élsz.

Már a kamera rongálás felvételével mehetett volna a feljelentés. Legrosszabb esetben háromszögelve rakod fel őket, így amíg az egyiket ledobják, a másik felveszi a cselekményt is.

ma 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a büdös gyökérnek elégetném a tárcáját,nehogy visszaadd neki.Mozgáséezékelő lámpa meg kamera kell oda,mert sajnos az áram nem legális,pedig az kéne neki.
ma 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!