Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kreatin segít növelni az...

Kreatin segít növelni az állóképességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok , 21 éves vagyok és elkezdtem építkezésben dolgozni.

2 hete dolgozók itt és nem bírom annyira jól mivel nem vagyok megszokva a fizikai munkával és minden nap hulla fáradtan megyek haza , lenne értelme szedni kreatint vagy akár proteint ? Akár más élelmet , ami segíthet abban ,hogy jobban bírjam a fizikai munkát! Minden tanácsot el fogadok!



ma 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Majd megedződsz, de a fizikai munkához húst hússal szoktak enni a régiek.


A protein, kreatin csak táplálékkiegészítő. De a hústól és sörtől épűltek az épületek többsége.


Nem véletlen, hogy az építőiparban dolgozóknál az alkoholizmus szakmabetegség. Az alkohol a leghatékonyabb energiaital és fájdalomcsillapító is. Az alkoholban sok energia van. csak hosszútávon egyáltalán nem kifizetődő.


Viszont egy-egy csoki is csodákra képes. Mármint csokoládé.

A fizikai munkánál nem bonyolult a képlet:


Erő szorozva az elmozdulással a munka képlete. A munka mértékegysége a Joule (Dzsúl)


Ez a fizikai képlet a munka világára átűltetve azt jeleníti meg, hogy:

Minél nehezebb dolgokat jutatsz el minél távolabbi helyre a testeddel, annál több energiára lesz szükséged.


Az energiatartalom pedig : kalória.


A régi öregek sem a proteinnal vagy a kreatinnal építették fel a szocializmus remekeit, hanem zsíros csülkökkel és alkohollal.


A kalóriabevitel a fontos.


Lényeg, hogy dobj be néha egy-egy csokit. A kajábban is legyen kalóriagazdag anyag. Szendvicsedben vastagon margarinnal megkent sajtos, sonkás. Ilyesmi üzemanyag kell a fizikai munkához.


Én is csináltam, csinálom a fizikai megterhelőbb melót. Inni nem iszok, de kell egy kis csoki, valami cukor. Az ad erőt.


Én a kalóriagazdag étrendet javaslom a munkaidőre.

ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A másik fontos szempont az idő.

Adj időt a testednek, hogy átálljon.


Volt már néhány munkahelyem. Ez első hetekben mindig ez van. Hazaér az ember és beesik az ágyba. Sok új inger éri a szervezetet. Néha hetek kellenek hozzá, de idővel könnyebbnek és egyszerűbbnek fog tűnni a meló.


Az izomzat idomul a munkához. A test energiaellátása változik meg. De ehhez idő kell. Azért vagy hulla fáradt, mert most még sok energia elmegy a semmibe. De, idővel rutínszerűbbé válik a munkavégzés, autómatizálódnak a mozdulatok. Az agyad is ezen dolgozik. Ezért vagy hulla fáradt meló után. Az agyad igyekszik az új mozdulatsorokat elmenteni.


Egy új munkahellyel újrakódolódik a testen energiafelhasználása. Idővel hatékonyabb lesz. Nekem sokat szokott segíteni, ha elképzelem a munkát esténként lefekvés előtt. Tudatosan érdemes ehhez hozzáállni.


Nem tudom, hogy mi a konkrét feladatod, de szánj rá elalvás előtt olyan 20 percet. Csak feküdj az ágyban és képzeld el a munkát, amit végzel, vagy végezned kell másnap. Ez a módszer 2-3 nap alatt hihetetlen módon felkészíti a szervezetedet az igénybevételre. Próbáld ki, ha könnyíteni akarsz magadon.

Jó munkát!

ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!! Tényleg segítőkészek.
ma 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!