Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az utcán egy kutyát etettem...

Az utcán egy kutyát etettem utána kijött a boltból a gazdája. Azt hittem kóbor állat. Szólt, hogy felejtsem el őket. Bent egy központi városrészen történt. Baj lehet belőle ?

Figyelt kérdés
szept. 26. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi baj lenne? Nem csináltál semmi rosszat, ártalmasat. Ezzel együtt olyan dolgot sem, ami büntethető lenne. Felejtsd el.
szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Miféle bajra gondolsz?
szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ,hogy Internet szerint közterületen etetni tilos. 200 ezer bírság stb. Ha feljelentik. Vagy kamera fotó stb.
szept. 26. 16:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos?

"Jelenlegi jogszabályaink között olyat nem találunk, amely azt mondja ki, hogy a vadon élő vagy kóbor állatok közterületen történő etetése általános jelleggel, az egész országban tilos.

A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény értelmében azonban aki a közterületen, a közforgalom céljait szolgáló épületben, vagy közforgalmú közlekedési eszközön szemetel, ezeket beszennyezi, vagy a felügyelete alatt lévő állat által ilyen helyen okozott szennyezés megszüntetéséről nem gondoskodik, szabálysértést követ el. Ezen rendelkezésből levezethető, hogy a vadon élő vagy kóbor állatok olyan jellegű etetése, amely a közterületet beszennyezi, nem megengedett. "


Ez egyértelműen tagad, hacsak nincs külön önkormányzati rendelet róla. Hamarabb veszik elő a gazdát, aki póráz nélkül közterületen szabadon engedi a kutyáját, mint valakit aki megetette. A semmin aggódsz.

szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, most a környéken utána kérdeztem . Állítólag a srác mindig elengedi és mentett kutya.

Aminek nem is mindegy mit adnak enni. Állítólag.

Valami örökbe fogadott jószág .

Pedig most láttam először őket itt.

szept. 26. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:

A kutya persze lehet felügyelet, mindenféle hovatartozására utaló jelölés nélkül közterületen!

A hülyék pedig odaát hógolyóznak!

szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!