Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen jogi lehetőségeim...

Milyen jogi lehetőségeim vannak ha a szomszédom olyan tevékenységet folytat amely miatt az ingatlanomat nem tudom értékesíteni?

Figyelt kérdés

Bejegyzett ebtenyésztőről van szó.

Az érdeklődők amint megtudják hogy mi van a szomszédban egyből elállnak a vásárlási szándékuktól. Évek óta nem tudom eladni a házamat pedíg mindenkinek tetszik és az ára is megfelelő.



ma 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha törvényesen folytatja a szomszédod ezt a tevékenységet, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Ha nem, akkor persze feljelentheted, de abból sem származik előnyöd.
ma 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elsősorban olyan válaszokat várok akiknél hasonló eset miatt jogi úton volt megoldás a tevékenység megszüntetésére.
ma 18:50
 3/11 A kérdező kommentje:

A törvényes tevékenység mit jelent?

A szomszédoknak is hozzá kellet volna járulni a tevékenység megkezdéséhez?

ma 18:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Az ebtenyésztés ugyi jellegéből adódóan egy vállalkozás, és ilyet nem tilos senkinek üzemeltetnie a törvény alapján. Az, hogy ez épp az eladandó ingatlanod szomszédjában van, az már olyan probléma, amire a törvény nem kínál megoldást.
ma 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az ingatlan eladhatóságát tekintve ő nem kötelezhető az ingatlan értékcsökkenését okozó kártérítés megfizetésére?
ma 19:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, annak sincs törvényi alapja.
ma 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért az igen nagy tenyészet lehet, hogy ez ennyire zavaró legyen. Milyen kutyákat tenéyszt és mennyit?
ma 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tehát összefoglalva.

Születésem óta élek a településen. Közösségi, önkéntes munkát a település érdekében hosszú éveken át végeztem.Majd ide költözik egy család aki minden engedélyeztetés nélkül belekezdhet egy olyan tevékenységbe amely az összes szomszédot zavarja de nekem, nekünk kell meghunyászkodnunk és elviselnünk a szagokat és a kb 20 kutya folyamatos ugatását. Nekem is ahogy majdnem mindenkinek van kutyám. De talán azért van külömbség a zajok elviselhetőségében. Szomorú hogy a törvény azt védi aki..... De inkább hagyjuk. Köszi a válaszokat

ma 19:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zajos (és ezt te tényleg tudod igazolni, hogy nagyon zajos) akkor lehet birtokvédelmet kérni a jegyzőtől. Ha az általa folytatott tevékenység általál kibocsátott zaj meghaladja ahatárértéket. De ha valóban 20 kutyája van (és nem Te "halucinálod be" a 4 kutyát 20nak) akkor ott már lehetnek más problémák is.


Esetleg beszélgetni próbáltál vele, hogy próbálja csendesebben?

ma 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kutyákat lecsendesíteni ha beindulnak valamire nagyon nehéz. Ez egy szinte öngerjesztő folyamat a kutyáknál, ha érted mire gondolok.

A kutya szám természetesen változó hiszen a szaporulat értékesítésének a függvényében változik. De a másik szomszéd megszámolta mert ő rálát a kennelre. Volt hogy több is volt mint 20.

ma 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!