Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW i3 elektromos autó töltésé...

BMW i3 elektromos autó töltésével kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon szűz vagyok benne. Vettem egy BMW i3 elektromos autót. Kéne egy 30 méteres hosszabbító, hogy otthon is tudjam tölteni. Tudnátok segíteni hogyan oldható meg? Semmit nem találtam a neten róla. Gondolom mezei hosszabbító nem jó

ma 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát az obis, praktikeres sárga hosszabbítót felejtsd el, azzal csak felgyújtod a környéket.

Hova lenne bedugva? Lakás, vagy családi házban laksz? Milyen kismegszakító van a villanyóránál? Hány fázis van?

ma 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Hát ha a hosszabbító házban lévő felét sima mezei konnektorba akarod bedugni, akkor tökéletes hozzá a mezei hosszabbító.


Vagy van otthon valami direkt elektromos autó töltésére kiépített állomás, és azt szeretnéd 30 méterrel megtoldani?


Milyen i3-ast vettél, 60, 90 vagy 120 amperest?

ma 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sima konnektorba szeretném (családi házban) bedugni a hosszabbítót. 120-as i3-at vettem.

Olyan hosszabbítót találtam, amit építkezésnél használnak eső, fagy minden álló. Az necces?

A villanyóra fázisait sajnos nem tudom :D

ma 18:56
 4/10 anonim ***** válasza:

"Olyan hosszabbítót találtam, amit építkezésnél használnak eső, fagy minden álló. Az necces?"


Teljesen jó.

ma 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi. Te is így használod, nem volt még semmi baj?
ma 19:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt én is otthon szoktam tölteni (pont a Praktikeres narancssárga hosszabbítóval, és még nem gyulladt fel a környék), másrészt ha az embernek van némi fogalma az elektromosságról akkor saját tapasztalat nélkül is tényszerűen megállapítható, hogy nem lesz semmi baj. Nyugodtan rádughatsz egy elektromos utasszállító repülőgépet is az otthoni konnektorodra, annyi áramot fog tudni felvenni, amennyit a "konnektor" le tud adni.
ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper, köszönöm. Legyen szép hétvégéd, sokat segítettél. Én nő vagyok, főzni tudok, de az ilyesmihez nem értek <3
ma 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező azért ne higgy el mindent egy random fórumon egy random anonim fotelvillamosmérnöknek!

A sima háztartási konnektor a nagy és hosszan tartó terhelés hatására egy idő után ki fog melegedni! Mindig nézd meg hogy mennyire meleg a csatlakozó!

A hosszabbítót mindit terítsd ki teljesen, ne maradjon feltekerve egy kis része sem, mert ott olyan dolgok történnek amik szintén melegedéshez vezetnek!

Ha családi ház, akkor tessék a kocsi parkolóhelyéhez egy hozzáértő - nem fotel - villanszerelővel kialakíttatni egy megfelelő csatlakozót, a villanyórától egy kismegszakítóval védett külön áramkörön. Főleg ha autótöltés mellé még egy a légkondi meg a vasaló, villanysütő stb.

De mindegy, én nem értek hozzá, nem szóltam semmit, nyugodt éjszakát! Ha kigyullad a ház és a biztosító nem fog fizetni a kókler autótöltés miatt, akkor 6-oska tutira fog neked segíteni és elektromos repülőjén elvisz majd magához...

ma 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A családi házunkra vidéken napelem felrakása van folyamatban. Kiépítésre fog kerülni a csatlakozó. Viszont mos albérletbe vagyunk mèg 2 hónapig azért szerettem volna megoldani.
ma 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért meg van ennek az elektromos autózásnak is a vidéki magyaros romantikája. A kettőé tele báttyát felváltja a hosszabbítóval az ötödikről.
ma 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!