Miért van minden új Budapesti lakóparknak angol neve?
Rákerestem, és egyértelműen nem igaz, amit állítasz.
Pedig lenne logika benne, ha külföldi vevőket is be akarnak vonzani.
Nemrég megjelent a témában egy remek jegyzet.
„Figyelembe véve, hogy a zivataros századokban nemzetünk egyik legfőbb megtartóereje a magyar nyelv volt, érdemes egy pillantást vetni arra, ma hogyan viszonyulunk a nyelvünkhöz. Ha elindulunk a fővárosunk szívéből, egyetlen sugárúton találunk többek közt Eiffel Palace-t, Vision Towerst, House of Business Capital Square-t, Agora Towert, Center Pointot, Váci Corner Officest, Váci Greenst és Blue Cube-ot, de magyar nevű épületet csak elvétve. Dolgozóik a munkaidő leteltével sietnek haza a resort, garden, home vagy residence nevű lakóparkba, már amennyiben nem kell beugrani valamelyik shopba vagy store-ba. A hétvége a kikapcsolódásé: ha jó idő van, irány a beach nevet viselő strand, ha esik, be lehet ülni az egyik mall cinemájába, este pedig buli valamelyik café, restaurant, club, eatery, food bar vagy bistro feliratú helyen. S lehetne folytatni a sort a cégnevekkel, reklámokkal, dalszövegekkel, ruhán hordott feliratokkal és nemzeti szimbólumokkal, happy birthdayjel, a halottak napját egyre agresszívebben kiszorító halloweennel, egyebekkel.”
A cikk konklúziója, hogy a magyarságnak nincs szilárd nemzettudata, emiatt az angol (meg a francia, a spanyol, az olasz) sokak szemében jóval menőbb.
Ha már magyar nyelv, a budapesti nagy B-s írása súlyos hiba.
(Egyébként a 4-es, 5-ös, 6-os válasszal értek egyet.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!