Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Algériában használják az...

Algériában használják az angol nyelvet? Ha igen akkor melyiket? Inkább a britet inkább az amerikait vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés

aug. 17. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Algériában inkább franciául beszélnek, kevesen tudnak angolul. Ami pedig az afrikai országokban beszélt angolt illeti, az nem hasonlít egyikhez sem, nagyon más. Ugyanez igaz a franciára is, azt hittem, jól tudok franciául, aztán a munkám során beszélgetnem kellett algírokkal is. Nos, kb egy mukkot nem értettem eleinte, kellett idő, mire rájöttem, hogy mit hogyan ejtenek ki, és hogyan használnak kifejezéseket. Viszont segítőkészek voltak, és elmagyarázták lassan is a mondandójukat. Az viszont nagyon érdekes, hogy amit én mondtam, a magam európai dialektusával, azt minden további nélkül megértették.
aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teháth a legtöbb algériai megérti az európai franciát?
aug. 17. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem éppen, csak a műveltebb réteg, mivel ez nem hivatalos nyelv, csak ott ezt oktatják, mivel ugye francia gyarmat volt, és ez megmaradt. Kb úgy képzeld el, mint a magyar iskolákban az angol nyelv oktatását, általánostól középiskoláig. Aki megtanulja, tudja és használja, aki pedig nem, az nem. Tehát nem feltétlenül állítanám azt, hogy a legtöbb algériai megérti a francia nyelv bármely dialektusát, viszont akikkel én beszélgettem (cégtulajdonosok, befektetők), nekik nem okozott gondot a megértése, ellenben butaság lenne az egész társadalmukra reflektálni ezt a tapasztalatomat. Valószínűleg a sivatag kellős közepén nem bonjourral köszönnek egymásnak a berberek, ettől függetlenül a jelentésével még tisztában lehetnek.
aug. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Francia gyarmat volt, inkább azt beszélik az arab mellett.
aug. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hivatalos nyelv az arab, emellett az angol is elég elterjedt az oktatásban, üzleti területen és turizmusban, mindkét változatában. Nyilván nem annyian beszélik, mint egy átlagos európai országban.

Az arab és francia dominál.

aug. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!