Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyi igazolvány - Ilyenkor...

Személyi igazolvány - Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Tavasszal pótoltattam a TB kártyámat. Akkor jelezték, h szeptemberben lejár a személyim, addig is bármikor ingyen cserélik. Végülis nem került rá sor, most viszont elhagytam... Gondolom, függetlenül attól, h e hónapban lejár, csak fizetősen tudom pótolni?

Köszönöm



szept. 9. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 500 forint.

Menj be egy okmányirodába. 3 napon belül be kell jelenteni a szemig elvesztését.

Ha nincs más okiratod - útlevél, vagy jogsi - akkor kapsz ideiglenes szemig-et.

És ha nincs útleveled, jogsid, akkor kell egy anyakönyvi kivonat is, meg házassági is ha házas vagy.

szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az 1-es válaszhoz annyit, hogy bejelenteni a tudomásra jutástól számított 3 munkanapon belül kell; továbbá személyazonosító igazolvány igényléséhez szükséges személyazonosság igazolásra az egy évnél nem régebben lejárt érvényességű vezetői engedély vagy útlevél is alkalmas.

Az ideiglenes személyazonosító igazolvány kiállítása illetékmentes, és az állandó személyazonosító igazolvány kiállítása naptári évenként egy alkalommal illetékmentes, függetlenül attól, hogy mi az oka; akár lejár vagy lejárt az érvényessége, akár elveszett, akár megrongálódott, akár ellopták.

szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!