Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kihez tudok fordulni?

Kihez tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Albérletben laktam de vissza kellett mondanom. A főbérlő nem hajlandó visszaadni a kauciót pedig a szerződés alapján járna. Mikor felbontottuk a szerződést még meg is vert holott mondtam, hogy nekem az az összeg visszajár.


Kihez kell fordulni? Közjegyző? Rendőrség?



szept. 6. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg is vert akkor irány a rendőrség.
szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SZTANN ***** válasza:
100%

MEGVERT?! Miféle tulajdonos volt az, és te miféle bérlő voltál? Ha írásos szerződésed volt, akkor abban pontosan benne van, mikor jár, mikor nem jár vissza a kaució (pl. a lakás állapota: ha festeni kell, hibák vannak, akkor a kaució arra kell). Verekedés nem megoldás, de ilyenkor csak RENDŐR segíthet.

A kauciót viszont visszaperelheted (ha jogosan járna) - mindent hitelesen kell bizonyítnod.

szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!