Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bajom lesz ha egy ilyet...

Bajom lesz ha egy ilyet megcsinálok?

Figyelt kérdés

Ha lesz kocsim akkor arra gondoltam hogy átfestem ugyanolyanra mint a zsaruk kocsiját és nagy betűkkel lenne ráírva az oldalára hogy:Rendőrség

Nagyon megcsesznének vele?



szept. 3. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem egyszerre buknál le, hanem a többi zsaru még köszönne is mint kollégának mikor elkerülitek egymást. De a rendszámfelismerőre is gondolj.

Gondolom a kérdést viccnek szántad.

szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Részben igen részben nem
szept. 3. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Ha látsz egy parkoló rendőrautót:

Megállsz, odaballagsz, mutatod, hogy húzza le az ablakot, majd erőteljes, határozott hangon:

– Személyi igazolvány, jogosítvány, forgalmi. Aztán tuggya-e hó mé állítottam meg?

szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

És mégis milyen kocsit szeretnél "átfesteni"? De most komolyan... Szerinted nem lesz feltűnő, hogy egy teljesen más kategóriába tartozó autó lesz "felfestve" szolgálati autónak, mint amiket használnak a "zsaruk"? (amúgy az rendőrség, csak a "nagyok, menők" mondják zsarunak)


Ja, és matricázva vannak a gyári fehér és ezüst fényezésen, nem pedig festve. Villogót is rakhatsz rá, mert be lehet szerezni, de szerepelnie kell a forgalmi engedélyben, illetve neked is kell egy PÁV 1-es vizsga, amit 5 évente újítani kell.


Pénzbüntetés, eltiltás és feljelentés szabálysértés és bűncselekmény miatt hatósági jelzés visszaélésével, de még hozzá lehet csapni vagy 2-3 dolgot ehhez is.


Sok sikert, remélem elveszik a jogosítványodat.

szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan autókat látok, amelyek fehér színűek, az oldalukon kék, pont ugyanúgy, ahogyan a rendőrautókon is. Pl. egy ilyen szóvicces is van: Redőnység. Valószínűleg legális, mert a cég régi.

De a kocsi típusa valami régi szoci (talán Lada?)

szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Volt ilyen hogy "Redőnység", én régi F astra kombin láttam ilyet.
szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenért már valószínűleg feljelentést kapsz.
szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 2*Sü ***** válasza:
Az egyedi festésnek önmagában nincs jogi akadálya. Ami viszont problémás, az a Btk-nak a befolyással való üzérkedés része. Ha rendőrautónak fested be az autódat, akkor nem olyan nehéz ráhúzni, hogy nyilván azzal a céllal tetted, hogy jogtalan előnyre tegyél szert azáltal, hogy hivatalos személynek adod ki magad. Én nem tartanám szerencsésnek 2–8 év szabadságvesztést tétként feltenni, hogy a bíróság szerint az autód ilyen festésével kimerítetted-e adott kontextusba a befolyással való üzérkedés tényállását vagy sem. Hiszen azzal, hogy ráírtad a „Rendőrség” szót az autódra, az már önmagában problémás.
szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkabb vegyél az ebayen egy használt rendorautot mint a Kamuzsaruk 🤣🤣
szept. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!