Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Google playen keresztül...

Google playen keresztül biztonságos fizetni, ha egy alkalmazáson vásárlok?

Figyelt kérdés
Tehát most mondok egy példát. Pl Tinder prémiumot akarok venni, akkor biztonságosabb úgy, hogyha google playen keresztül teszem, és nem a tinderen belül adom meg az adatokat?

aug. 15. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel a Tinder nem egy névtelen ismeretlen alkalmazás, hanem hivatalos és legális, megbízható és sokak által használt szolgáltatás, ott sincs kockázata a fizetésnek. Megbízható helyen vásárolni nem rizikós, nem fogják a hírnevüket beáldozni olyan botrány miatt, hogy lenyúlják bárki pénzét.


Általánosságban a netes fizetés mindaddig biztonságos, míg hitelesített banki felületen adod meg az adataidat, és nem csak úgy egy oldalon bepötyögöd három szövegdobozba. A bank és közötted titkosított a kommunikáció, a kártya adatokat a banknak adod meg és nem az eladónak, akivel majd a bank elszámol. Tehát itt sincs kockázat. Azt kell tudni felismerni, hogy mikor maradnak el ezek a biztonsági elemek egy fizetésnél.

aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi 1es a magyarázatot! :)


És akkor gondolom a google playen keresztüli vásárlás is biztonságos, ugye?



És amúgy akkor mivan, ha amúgy nem biztonságos az oldal, de lehet pl paypal-on vagy google playen vagy bármin keresztül fizetni?

aug. 15. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a fizetés biztonságos marad, mert csak a Paypal vagy Google kapja meg a banki adatokat, a csaló oldal már csak a pénzt. Viszont a pénzed ugyanúgy átmegy, és nem biztos, hogy vissza tudod hívni.
aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, biztonságos. Én rengeteg helyen fizettem be prémiumot a Google Play rendszerén keresztül, és sokszor még olcsóbban megúsztam, mint ha direktben vettem volna meg a szolgáltatást. Itt van mondjuk egy példa a közelmúltból.

Van ugye a Proton VPN. Az oldalon, ha megveszed a havi csomagot, akkor ez alapján az ára 10 euró: [link]

Ezzel szemben ugyan ezt a VPN Plus szolgáltatást megvettem a Play áruházban 2500 forint körüli összegért. Nem tudom, hogy ez hogyan működik, de amúgy működik, tehát nem csak a Google fiókhoz van kötve, hanem a protonos fiókhoz, gépen is elérem az összes fizetős szervert.

aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy jelenleg a 10 Euró az annyi mint 3950 forint, plusz a banki susmusolással olyan 4000 forint körüli összeg.
aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!