Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől repülhetnek az égen a...

Mitől repülhetnek az égen a kukorica levelek? Alig volt szél és egyre magasabbra mentek fel.

Figyelt kérdés
Ma az udvaron arra lettem figyelmes, hogy száraz kukoricalevelek potyognak le az udvaron az égből. Amikor felnéztem azt láttam, hogy százával repülnek fent mint valami vonuló madarak, egyre magasabban. Alig volt valami kis szellő, még sosem láttam ilyet, a végén annyira magasan voltak már, hogy nem is láttam őket. Valaki tud erre magyarázatot?

aug. 14. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli forróság van. A meleg levegő felfelé áramlik. A levelek felülete aránylag nagy, könnyen alá tud kapni. Visszahullani ott tud, ahol a felhajtóerő valamiért gyengül.
aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Porördög a magyar neve a jelenségnek, keress rá ( vagy ha lusta vagy, itt a wikipedia link: [link] ).
aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!