Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy webáruház milyen jogon...

Egy webáruház milyen jogon kéri az anyám nevét és a születési évemet, hónapomat, napomat? Véleményem szerint csak a lakcím, szállítási cím, elérhetőség kérhető el.

Figyelt kérdés
A webáruház nem hatóság, és nem közmű, hogy indokolt legyen ezeket az adatokat kezelni.

aug. 14. 15:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Milyen törvény szerint? Ez csak duma, fogalmad sincs.

Egy másik törvény szerint meg tilos kiskorúakat kiszolgálniuk, és máshogy nem tudják ezt ellenőrizni. Tehát el fogja kérni az okmányodat. És te eldöntöd, hogy bemutatod, vagy távozol vásárlás nélkül.

aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Neked nincs fogalmad.
aug. 14. 15:59
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Várom a jogszabályt és paragrafust, világosíts fel akkor kérlek. Hátha több fogalmam lesz. Rég nem az a világ van, hogy csak a rendőr láthatja az okmányaidat. Sőt, a pénzmosás-terrorizmus finanszírozás elleni törvény egy halom szolgáltatót kötelez arra (főleg ahol nagy értékű pénzmozgás, bankszámlavezetés vagy vagyon tulajdonosát jegyzik), hogy másolatot is készítsen az okmányaidról és évekig tárolja.
aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Báttya ha ilyen idegbeteg vagy hogy ez ennyire felzaklat, akkor ne rendelgess, hanem kérj segítséget a pszichiátrián.
aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

És ezt mindig eljátszod? Pl. e-mail címed sincs, mert ott is kérik a születésed idejét. Mobilod sincs? Vagy anyád vette, a saját nevére? Portákon, hogy mész be, mert sok helyen ott is kérnek igazolványt!


Ja, és hívj rám rendőrt, mert:

"Kérem a személyi igazolványodat! Fotózd be, és linkeld ide!"

Ez szerinted bűncselekmény???

aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező: most mit csinálod itt a cirkuszt? Rendelj onnan ahol nem kérik az anyád nevét.
aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Vagy anyád egy ismert k**va és ezért nem mered bemondani :D
aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Jézusom, ti meg vagytok őrülve! Ekkora gyűlölködést, mikor csak kérdeztem a véleményeteket. Nem tanácsot kértem, tudom, mit csinálok.


Tudom, hogy honnan rendelek és honnan nem.


Azt is tudom, hogy nyugodtan megadhatok fals adatokat, nem fog idejönni az ügyintéző elkérni a személyimet.


Tartom a véleményemet, hogy semmi köze az adataimhoz.

aug. 15. 08:19
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtetted leírni, hogy melyik törvény milyen paragrafusa alapján nincs joguk elkérni. Még a végén azt fogom hinni, hogy csak úgy dobálózol a nagy szavakkal.
aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Le fogom írni. De addig nem, amíg itt ilyen ordanáré hangnemben írtok.
aug. 17. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!