Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországot a hazádnak...

Magyarországot a hazádnak tekinted?

Figyelt kérdés
A válaszodnak a miértjét is írd le!

júl. 25. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Igen. Miért? Nem mindegy? Itt születtem, a szüleim is itt születtek, a nagyszüleim is, sőt a dédik is (az akkor még kissé nagyobb) országban.
júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen annak, függetlenül attól, hogy az elmúlt 20 év politikai "eredményei" semmiféle büszkeségre nem adnak okot, ellenben ezeréves történelmünk annál inkább. Ha ki is költözök a "hanyatló Nyugatra", és beilleszkedek az ottani társadalomba (tervben van), akkor sem tagadhatom meg azt, hogy magyar vagyok, hiszen ez is az identitásom része. Legalábbis számomra eléggé ellentmond az önazonosságnak az, ha valaki első generációs bevándorlóként nem a szülőhazáját tekinti a hazájának. Második (vagy többedik) generációs bevándorlóként viszont már értelemszerűbb, hogy az illető azt az országot tekinti a hazájának, ahol született és felnőtt. Persze ez csak egy ideális példa.
júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kedves Vezető ***** válasza:
100%
Igen, de inkább már csak nosztalgiával gondolok rá, hogy milyen volt..most meg elviselem.
júl. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én itt születtem,magyart beszélem ,de nem tekintem otthonomnak magyarországot.

Én az egész földet,csillagrendszert,galaxist és végűl az egész univerzumot tartom anyagi értelmeben vett hazámnak.

júl. 25. 18:44
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Korántsem szerepelt a kérdésben az, hogy milyen tekintetben. Ellenben az Univerzum része a Tejút elnevezésű galaxis, melyben található a Naprendszer, azon belül pedig a Föld nevű bolygó, azon belül pedig Magyarország. Ergo önellentmondásba és logikai hibába keveredtél, hiszen ha Magyarország nem a hazád, akkor nem lehet az Univerzum vagy a galaxisunk sem, hiszen ezek egymás alkotóelemei, az általam leírt sorrendben. Azt pedig megnézném, hogy vajon mennyire éreznéd otthon magad mondjuk a M87 galaxisban, ahol még arról sincs bizonyíték, hogy létezik az emberi élettel összeegyeztethető bolygó.
júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

Jó, ha nagyon elmegyünk ilyen irányba, ha kívülről megnézzük a bolygót, vannak rajta oszághatárok ?

Vagy csak emberi agyszülemény ?

Lehetnént A Föld, országhatárok nélkül, békében..

Csak mondom.. :)

júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5-es

Ez csak az én gondolatom róla.

Tekintetett nem adtam meg.

Ti a saját tekintetekben válaszoljatok ne az enyémben!

júl. 25. 19:14
 8/15 A kérdező kommentje:

,,logikai hibába keveredtél, hiszen ha Magyarország nem a hazád,"


Én ezt írtam

,,Én itt születtem,magyart beszélem ,de nem tekintem otthonomnak magyarországot.


Én az egész földet,csillagrendszert,galaxist és végűl az egész univerzumot tartom anyagi értelmeben vett hazámnak."


,,Én az egész földet"

Az egész főldben sajnos ez is benne van :)

júl. 25. 19:16
 9/15 A kérdező kommentje:

6-os

Szerencsére a fele tartunk.

Pár ezer évvel ezelőtt görögország városállamokból állt.

Mostanra pedig Európa egyesülésre készül.

júl. 25. 19:16
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
#7-8 Akkor itt vitának vagy érvelésnek helye nincs, elnézést, ha ilyesmibe próbáltam bocsátkozni. További szép estét kívánok!
júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!